۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83728464
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۲۳ هزار شیر و سیلندر در چرخه مصرف لرستان

خرم آباد- ایرنا - مدیرکل استاندارد لرستان گفت: سال گذشته بیش از ۲۳ هزار شیر و سیلندر نو در چرخه مصرف استان قرار گرفت.

مرضیه قنبریان روز پنجشنبه با اعلام این خبر بیان کرد: در سال ۹۸ با بازرسی های انجام شده از تاسیسات سیلندر پرکنی گاز مایع استان،۱۱ هزار و ۶۰۴  سیلندر نو و ۱۲ هزار و ۴۷ شیر نو در چرخه مصرف قرار گرفت.

مدیرکل استاندارد لرستان با بیان اینکه شیر و سیلندرهایی که به لحاظ صدمات وارده در چرخه توزیع و یا استهلاک، قابل استفاده نیستند، از رده خارج می شوند افزود: در همین راستا ۱۰ هزار و ۸۵۵ سیلندر گاز مایع معیوب و ۱۴ هزار و ۳۲۴ شیر سیلندر گاز مایع از چرخه مصرف خارج شدند.

قنبریان اظهار داشت: در راستای اجرای طرح نظارت بر اجرای هماهنگ استانداردهای اجباری در کشور (طرح طاها) و همچنین سالم سازی بازار مصرف استان، و به استناد ماده ۱۹ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، از طریق بازرسی و نمونه برداری، نظارت بر فرآورده‌های عرضه شده در سطح واحدهای صنفی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در سال گذشته چهار هزار و۴۱۱ مورد بازرسی از مراکز عرضه و توزیع کالا در سطح استان انجام گرفت که در این بازرسی‌ها تعداد ۵۱۲ قلم، فرآورده مغایر با استاندارد شناسایی شد.

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: گزارش اقلام مغایر مشاهده شده در بازار استان، به استان‌های محل تولید جهت اقدام به صورت مستمر ارسال می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =