توزیع رایگان ماده ضدعفونی کننده در مناطق محروم همدان

همدان- ایرنا- معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر همدان گفت: به دنبال تولید ماده ضدعفونی کننده نانو سیلور از سوی نیکوکار همدانی در یک کارگاه، مواد تولید شده بسته بندی و در مناطق محروم به صورت رایگان توزیع شد.

سیلوانا صلح میرزایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: یش از ۱۶ هزار بسته بهداشتی به همراه ۵۹ هزار عدد ماسک به ارزش حدود ۲۲۹ میلیون تومان از ابتدای اجرای طرح مقابله با کرونا تا ششم فروردین امسال در بین مردم توزیع شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به نیاز مردم به ماسک، یک نیکوکار ملایری با همکاری یکی از سمن های این شهرستان، فعالیت کارگاه خیاطی خود را به تولید ماسک اختصاص داد که در نتیجه این اقدام خداپسندانه، ۴۵ هزار ماسک تولید و توزیع شده است.

معاون داوطلبان هلال احمر همدان بیان کرد: ضدعفونی و گندزدایی ۶۱۰ کیلومتر از معابر و خیابان های استان، هشت دستگاه اتوبوس، ۲ گرمخانه، زندان و ۱۴۱ مسجد توسط تیم های و  نیروهای داوطلب هلال احمر اجرا شد و ادامه دارد.

صلح میرزایی افزود: ۱۰۷ پزشک و پیراپزشک داوطلب هم برای ارائه خدمات مشاوره ای و اطلاع رسانی در خصوص نحوه مراقبت های فردی و عمومی دعوت شدند که تاکنون بیش از هشت هزار نفر از  خدمات مجازی پزشکان و پیراپزشکان بهره مند شدند.

طبق گزارش روز گذشته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۷۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹ هزار و ۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =