ورود مسافر به مشهد همچنان رو به کاهش است

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: ورود مسافر به مشهد طی ۱۲ روز گذشته همچنان نشان‌دهنده کاهش چشمگیر است.

محمد صادق براتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۲۵ اسفند ماه پارسال تا پایان ششم فروردین ماه جاری در مجموع ۱۸۶ پرواز ورودی به مشهد با ۲۰ هزار و ۸۱۴ مسافر ثبت شده است که نشان از کاهش ۹۲ درصدی ورود مسافر نسبت به مدت مشابه پارسال دارد.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۱۸۵ پرواز ۱۸ هزار و۴۵۱ مسافر را از مشهد خارج کرده است.

وی گفت: در حوزه راه‌ آهن نیز ۶۶ رام قطار ورودی به مشهد با ۱۱ هزار و ۳۳۵ مسافر ثبت شده است که نشان از کاهش ۹۵ درصدی ورود مسافر در این بخش دارد، همچنین ۶۵ رام قطار هفت هزار و ۱۵۴ مسافر را در این مدت از مشهد خارج کرده است.

براتی افزود: در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای نیز هزار و ۵۱۵ سفر با ۲۱ هزار و ۱۷۱ مسافر ورودی به مشهد ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۱ درصد کاهش دارد و سه هزار و ۵۴۲ سفر نیز با ۵۸ هزار و ۱۹۷ مسافر خروجی از این شهر ثبت شده است.

وی ادامه داد: طی ۱۲ روز گذشته ۵۲۸ هزار و ۷۷۴ دستگاه خودرو شخصی با یک میلیون و ۳۲۱ هزار و ۹۳۳ مسافر وارد مشهد شده و ۵۶۶ هزار و ۶۳۶ خودرو با یک میلیون و ۴۱۶ هزار و  ۵۸۸ مسافر نیز از مشهد خارج شده‌ است.

وی گفت: خودروهای دارای پلاک داخل استان و مشهد از این آمار تفکیک نشده است.

براتی افزود: محدودیت تردد در جاده‌های استان که از ۲ روز پیش آغاز شده است طی فردا و روز شنبه به اوج خود خواهد رسید.

طبق آخرین آمار رسمی، تعداد شهروندان مبتلا به بیماری کرونا در استان خراسان رضوی تاکنون به هزار و ۲۸۹ نفر رسیده که از این تعداد ۷۸۶ نفر مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر در خراسان رضوی هستند.

تعداد جانباختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده تاکنون ۱۷۳ نفر اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =