۸۵ هزار نفر در بوکان غربالگری کرونا شدند

مهاباد- ایرنا- رییس هلال احمر بوکان گفت: با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، تاکنون عملیات غربالگری ۸۵ هزار نفر در چهار مبادی ورودی این شهرستان توسط امدادگران این جمعیت انجام شده‌ است.

انور بیادار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: نیروهای هلال‌احمر در تمامی ورودی‌های چهارگانه این شهرستان‌ مستقر و اقدام به غربالگری مسافران ورودی به این شهرستان کرده و افراد مشکوک را به مراکز درمانی اعزام می‌کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای شروع طرح تاکنون ۳۸ هزار و ۹۴۰ دستگاه خودرو به منظور تب‌سنجی سرنشینان آن متوقف شده‌اند، افزود: طرح ملی پایش و غربالگری بیماری کرونا توسط ۲۰۸ نفر روز نیروی عملیاتی در مبادی شهر بوکان اجرا و عملیات غربالگری انجام می‌شود.

وی ادامه داد: از مجموع افراد پایش شده ۱۵۰ نفر مشکوک به علایم کرونا از جمله تب بالا بوده‌اند که از این افراد نیز ۷۰ نفر به شبکه بهداشت و درمان جهت مداوا ارجاع داده شده‌اند.

وی با بیان اینکه هر روز در سه شیفت کاری امر پایش توسط نیروهای هلال احمر انجام می‌شود، اضافه کرد: هلال احمر این شهرستان علاوه بر پایش مسافران و افراد عبوری از مبادی شهرستان اقدام به توزیع ۷۱۵ عدد ماسک، ۵۳۰ جفت دستکش و ۵۵ عدد محلول ۲۵۰ میلی ضدعفونی در میان خانواده‌های محروم و کم‌برخوردار توزیع شده است.

رییس هلال احمر بوکان با اشاره به تجهیز و راه‌اندازی نقاهتگاه بیمارستان قدیم و سالن شهدای حرم این شهرستان نیز افزود: ۲۱ نفر داوطلب پرستار و ۱۰۰ تخته پتو اهداء شده است.

«بیادار»، با تاکید بر رعایت بهداشت فردی توسط مردم، اضافه کرد: مردم در خانه مانده و از حضور در اماکن عمومی تا قطع زنجیره کرونا خوداری کنند تا بتوان از انتقال ویروس کرونا جلوگیری کرد.

یک هزار و ۳۴۹ نفر در شهرستان بوکان عضو هلال احمر هستند که ۷۵۴ نفر آن عضو سازمان جوانان و ۵۹۵ نفر دیگر عضو سازمان داوطلبان هستند که از میان این افراد ۱۱۳ نفر به عنوان نجاتگر در عرصه پاسخگویی به حوادث اجتماعی فعال هستند.

بیماری کرونا قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =