تکمیل غربالگری اولیه کرونا در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: مرحله غربالگری اولیه بیماری کرونا در سطح استان با دقت لازم به بیش از ۹۵ درصد رسیده و در حال تکمیل است.

 دکتر علی اکبر یاراحمدی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: مرحله اجرایی و عملیاتی بسیج نیروهای کنترل و شکست کرونا با همکاری نیروهای مراکز بهداشتی با بسیج محلات و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درحال انجام است.

وی اظهار داشت: هدف ما از عملیات اجرایی بسیج نیروهای کنترل و شکست کرونا در استان در سه مرحله ی : آموزش جمعیت تحت پوشش محلات، ضد عفونی و گندزدایی و مراقبت از بیماران به طور مستمر در حال پیگیری است.

یاراحمدی با بیان اینکه آموزش آحاد جامعه و اطلاع رسانی نقش موثری داشته و استمرار آن بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: هم استانی ها در روز طبیعت باید در خانه بمانند و با رعایت فاصله اجتماعی و عدم حضور و تجمع در تفرجگاه ها از انتشار ویروس کرونا جلوگیری کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: تا کنون یک هزار و ۶۲۷ نمونه از بیماران مشکوک به "کرونا" در لرستان به آزمایشگاه مرجع ارسال شده که از این عدد ۵۶۶ مورد مثبت و ۹۵۴  نمونه منفی اعلام شده است.

به گفته نیکبخت تا امروز ۳۷ مورد فوت قطعی بر اثر بیماری "کرونا" در استان ثبت شده، ۸۵ نفر بستری در بیمارستان، ۹۶ نفر از بیمارستان ترخیص و ۳۴۸ نفر تحت مراقبت در منزل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =