شاعر عراقی: کرونا را با در خانه ماندن شکست دهیم

بغداد – ایرنا – شاعر اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و مقاومت اسلامی در عراق که این روزها از شعرش به عنوان ابزاری برای آگاهی بخشی به مردم در برابر کرونا بهره می برد، می گوید مهمترین راه برای غلبه بر این بیماری کشنده در خانه ماندن و توجه جدی به دستورهای بهداشتی است.

«ابو حسنین الربیعی» که در دوران معارضه علیه رژیم صدام و پس از آن از جمله جنگ با داعش همواره به عنوان شاعر مقاومت اسلامی در عراق شناخته می شود، اینک گونه دیگری از شعر را تجربه می کند.

این شاعر اهل بیت عصمت و طهارت (ع) که، در سراسر عراق شناخته شده است روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار کرد : شاعران و اصحاب فرهنگ و هنر به عنوان یکی از گروه های مرجع در این برهه که ویروس کرونا جامعه را درگیر کرده، در قبال این بحران مسوولیت دارند.

وی افزود: شاعر با قطعه های کوتاه شعری می تواند پیام را سریع به زبان شیوا و پرمعنا به مخاطب و شنونده انتقال دهد و به این صورت در آگاهی بخشی همگانی نسبت به خطرهای ویروس کرونا کمک کند.

الربیعی در توصیف شعر کرونایی اش از آن به عنوان ساده، کوتاه و مختصر یاد کرد.به اعتقاد او، مردم عراق عاشق شعر اعم از شعر فصیح و عامیانه هستند و برای همین شعر در آنها اثر می کند.

این شاعر معروف عراقی مهمترین توصیه اش را به شهروندان برای مهار کرونا، ماندن در خانه دانست و گفت : از روزگاران قدیم همواره تاکید شده که پیشگیری بهتر از درمان است و بهترین پیشگیری از ابتلا به این بیماری، ماندن در منزل است.

وی بر ضرورت رعایت دستورها و توصیه های بهداشتی از سوی مردم که مراجع و متولیان به آنها سفارش می کنند، تاکید کرد.

این شاعر عراقی که جزو پیشکسوتان شعر عامیانه در عراق شناخته می شود تاکنون چند مسابقه شعری را در کشورش مدیریت و در جشنواره های مختلف داخل و خارج عراق شرکت کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =