۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۶
کد خبرنگار: 1270
کد خبر: 83728401
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۷۰ واحد صنفی در بوکان پلمب شد

مهاباد- ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان گفت: بازرسان این اداره، به همراه نیروهای پلیس و اتاق اصناف در اجرای مصوبه ستاد مبارزه با بیماری کرونا، تاکنون ۷۰ واحد صنفی متخلف را پلمب کرده‌اند.

حسن عبدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: براساس تصمیم ستاد مقابله با کرونای این شهرستان فعالیت تمام واحدهای صنفی جز مواردی که مایحتاج خوراکی مردم را تامین می‌کنند، تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و هرگونه فعالیت ضمن پلمب جریمه تعزیرات حکومتی نیز درپی خواهد دشت.

وی ادامه داد: روزانه ماموران  واحدهای صنفی در قالب چهار اکیب از سطح شهر بازدید و به مسوولان واحدهای صنفی متخلف تذکر کتبی می‌دهند  ولی با این اوصاف صاحبان برخی اصناف به این تذکرها توجه نکرده و به فعالیت ادامه میدهند. 

وی با بیان اینکه از روز دوم فروردین‌ماه نظارت بر بازار شدت بیشتری به خود گرفته است، افزود: نظارت بر بازار و برخورد با متخلفان در روزهای آینده با همکاری نیروی انتظامی، سپاه، اتاق اصناف و دیگر ارگان های مربوطه شدت خواهد گرفت و با متخلفان برخورد می‌شود.‌

وی گفت: تمامی واحدهای صنفی شهرستان با مصوبه ستاد پیشگیری و  مقابله با بیماری کرونا در بوکان که از شهرهای آلوده استان به شمار می‌رود، واحدهایی جز توزیع و عرضه‌کنندگان کالاهای اساسی موردنیاز شهروندان تا ۱۵ فروردین ماه جاری تعطیل است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان با بیان اینکه بیش از ۲۰ روز است که بازار بوکان به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده است، گفت: برخی از واحدها بدون توجه به شرایط حساس کنونی در زمینه مقابله با ویروس کرونا، فعالیت خود را با وجود مصوبه ممنوعیت ادامه دادند که بر این اساس، این بازرسی‌ها همچنان ادامه دارد و با صنفی متخلف برخورد خواهد شد.

«عبدی»، اضافه کرد: حفظ جان و سلامت شهروندان جزو اولویت اصلی مسوولان بوده و تا اعلام ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا هیچ واحد صنفی تا ۱۵ فروردین حق فعالیت ندارد و این گشت‌ها به صورت مرتب و ۲۴ ساعته در سطح بازار حضور خواهند داشت.

وی افزود: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده فعالیت غذاخوری، رستوران، قلیان سرا و هر واحد صنفی دیگر که از قبل فعالیت آنها محدود شده است مراتب را به شماره تلفن‌های ۱۲۴ و ۴۲۴۴۹۹۷۴ گزارش دهند.

پویش ۲۹۱۴ با هدف ماندن مردم آذربایجان‌غربی در خانه‌هایشان از ۲۹ اسفند تا ۱۴ فروردین ماه به پیشنهاد استاندار آذربایجان‌غربی کلید خورد و بیشتر مردم در جای‌جای استان به این پویش توجه دارند.

کرونا قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =