امام جمعه ایلام: غسل اموات مبتلا به کرونا باید شرعی انجام شود

ایلام-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: غسل افرادی که بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند مطابق فتوای مقام معظم رهبری باید بصورت شرعی انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز پنجشنبه در بازدید از غسالخانه ایلام اظهار داشت: امروز شرایط غسل جانباختگان کرونا در استان ایلام فراهم شده است و طبق مصوبه ستاد بحران استان مقرر شد غسال‌هایی که در این راه جان خود را از دست می‌دهند شهید راه خدمت محسوب شوند. 

وی افزود: غسل دادن فوت شدگان وظیفه شرعی محسوب می‌شود و افراد جانباخته بر اثر این ویروس از این امر مستثنی نخواهند بود.

وی بر ضرورت رعایت همه نکات بهداشتی برای کفن و دفن افراد فوت شده بر اثر کرونا تاکید کرد.

استاندار ایلام نیز در این بازدید گفت: در جلسه ستاد بحران امروز، دستورالعمل ممنوعیت الزام ورود و خروج صادر می شود و حتی افراد غیر بومی که در استان هستند از استان خارج شوند. 

قاسم سلیمانی دشتکی اظهار داشت: تا امروز پنج شنبه ۱۹ نفر در ایلام بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست داده‌اند و این آمار بسیار تاسف بار است. 

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام نیز در این بازدید گفت: سپاه استان با تمامی ظرفیت ها بنا بر تاکیدات نماینده ولی فقیه در استان و استاندار ایلام در خدمت کاری به مردم از هیچ کوشی فروگذار نخواهد شد. 

سردار جمال شاکرمی اظهار داشت: مجموعه سپاه استان تا ریشه کنی این ویروس در کنار مردم است.

شهردار ایلام نیز در این بازدید از صدور بیمه برای افراد غسال خبر داد و گفت: برای افرادی که کار غسل اموات کرونایی را در استان انجام می دهند، بیمه صادر می شود.

طالب صادقیان اظهار داشت:  همه تمهیدات لازم برای حفظ سلامت این افراد اندیشیده شده است.

وی به تداوم ضدعفونی خیابانها و همچنین تعطیلی بازارچه ها و جمع آوری دست فروشان تاکید کرد.

وی تاکید کرد: به همکاری همه مردم و گروه ها و اصناف و همه اقشار نیاز داریم تا با رعایت ماندن در خانه و پرهیز از تفریح و تردد غیر ضرور بحران کرونا را از بین ببریم.

تا کنون 237 نفر در استان ایلام به کرونا مبتلا شده اند که ۱۹ نفر فوت کرده و ۵۰ درصد بهبود یافته و ترخیص شده و مابقی تحت درمان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha