۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۷
کد خبرنگار: 1392
کد خبر: 83728390
۰ نفر

برچسب‌ها

ممنوعیت ورود به مناطق گردشگری عجب‌شیر

مراغه - ایرنا - فرماندار عجب‌شیر گفت: به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، ورود گردشگران به مناطق گردشگری شهرستان از جمله قلعه‌چای و روستاهای قبادلو و رحمانلو بوده و مغازه‌ها نیز تا ۱۵ فروردین تعطیل است.

عادل اصغرپور روز پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای عجب شیر با تقدیر از اعضا این ستاد افزود: تصمیم اتخاذ شده لازم الاجرا بوده و کنترل ورودی های مناطق گردشگری در راستای اجرا این تصمیم افزایش می یابد.

وی گفت: مصوبات ستاد مقابله با کرنای عجب شیر، فصل الخطاب در مقابله با ویروس کرونا است و دستگاه ها موظف به اجرای این تصمیمات هستند.

وی به اقدامات این ستاد در شهرستان اشاره کرد و افزود: مشکلی در زمینه بستری بیماران کرونایی وجود ندارد اما در صورت نیاز و اضطرار، نقاهتگاه ۱۰۰ تختخوابی از سوی پادگان ۰۳شهید برخورداری ارتش و با همکاری شبکه بهداشت و درمان تجهیر خواهد شد.

اصغرپور همچنین از اجرای طرح بسیج ملی غربالگری و غربالگری ۹۸ درصدی مردم شهرستان خبرداد و گفت: این طرح با همکاری بسیج، سپاه و شبکه بهداشت و درمان شهرستان عجب شیر انجام شده است و تاکنون، ۶۳۰ مورد مشکوک به ویروس کرونا شناسایی شده اند.

فرماندار عجب شیر همچنین از کنترل ورودی و خروجی شهرستان از سوی جمعیت هلال احمر خبرداد و افزود: در جریان اجرای این طرح بیش از ۱۷هزار نفر غربالگری و ۴۵ مورد مشکوک شناسایی و مراکز درمانی معرفی شدند.

اصغرپور گفت: به غیر از درمانگاه ها، داروخانه ها و مطب های پزشکی، نانوایی ها و قنادی ها، لوازم پزشکی ها، قصابی ها، مروغ فروشان و خواربار فروشان بقیه صنوف تا اطلاع ثانوی در شهرستان تعطیل خواهد شد.

شمار مبتلایان به کرونا در عجب شیر ۱۵ نفر و فوت شدگان یک نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =