دستگیری عامل کلاهبرداری ۹ میلیارد ریالی  در البرز 

کرج - ایرنا - فرمانده انتظامی البرز گفت: با تلاش کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی این استان، فردی که با معرفی خود به عنوان کارگزار یکی از شرکت های خودروسازی داخلی اقدام به ۹ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش روز پنجشنبه پلیس البرز، سردار عباسعلی محمدیان افزود : در پی ارجاع پرونده ای به پلیس آگاهی استان مبنی بر این که فردی با معرفی خودش به عنوان کارگزار یکی از شرکت های خودروسازی داخلی اقدام به کلاهبرداری از تعدادی از شهروندان کرده بود، رسیدگی به موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

کارآگاهان در تحقیقات اولیه خود متوجه شدند متهم ابتدا به شیوه های مختلف به مالباختگان نزدیک شده و پس از معرفی خودش به عنوان کارگزار شرکت خودروسازی، با فروختن یک خودرو به قیمت کارخانه اعتماد نامبردگان را جلب و در ادامه با دادن وعده سودهای هنگفت باتنظیم قرارداد های تقلبی مقدار زیادی وجوه از آن ها دریافت کرده و متواری شده است.

سردار محمدیان گفت:  با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه متهم را در منطقه مهرشهر کرج  شناسایی  و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر  و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

متهم پس از دستگیری ابتدا منکر انجام هرگونه کلاهبرداری بود اما پس از مواجهه با مستندات کارآگاهان چاره ای جز بیان حقیقت در پیش روی خودش ندید و به ۱۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۹ میلیارد ریال به شیوه فروش خودروهای لیزینگی اقرار کرد.

وی با بیان این که تحقیقات بر روی این پرونده ادامه دارد بیان کرد: شهروندان از اعتماد بی مورد به افرادی که خود را نماینده شرکت ها و سازمان های مختلف معرفی می کنند خودداری کرده و در صورت مواجهه با این افراد با تحقیق کامل از آن شرکت و سازمان، از صحت ادعای آن ها مطمئن شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =