چهار طرح شهری ورامین بدون برگزاری مراسم افتتاح شد

تهران - ایرنا - شهردار ورامین از افتتاح چهار طرح مهم شهری بدون برگزاری مراسم رسمی خبر داد.

حسین دهقان روز پنجشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: شهرداری ورامین به منظور جلوگیری از اجتماع مردم و مسئولان با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، چهار طرح مهم مدیریت شهری شامل کمربندی خلیج فارس، بهسازی اطراف مسجد جامع ورامین، احداث گشتگاه جوان و به‌سازی اطراف امامزاده تاریخی یحیی (ع) را افتتاح و به مردم اهدا کرد.
وی افزود: عملیات احداث کمربندی خلیج فارس ورامین از سال ۱۳۹۷ با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال آغاز و طبق برنامه زمان‌بندی شده مورد بهره‌برداری قرار گرفت تا حجم زیادی از ترافیک شهر را به سمت مناطق جنوبی منتقل کند.


دهقان افزود: این طرح به طول چهار هزار و ۹۰۰ و عرض ۲۰ متر اجرا گردیده که برای تکمیل آن، بیش از ۱۷ هزار و ۳۰۰ متر تملک، ۱۷۵ هزار مترمکعب خاک‌برداری، ۸۳ هزار و ۸۳۵ متر مکعب خاکریزی، ۴۳ هزار مترمربع آسفالت ریزی و ۳ دهانه پل احداث شده است.


وی خاطرنشان کرد: عملیات بهسازی اطراف مسجد جامع تاریخی ورامین از سال ۹۷ با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال آغاز گردید و مساحتی بالغ بر ۱۹ هزار مترمربع اطراف مسجدجامع را در بر می‌گیرد.
شهردار ورامین اضافه کرد: در اجرای این طرح بیش از پنج هزار و ۷۰۰ متر مربع خاک‌برداری، سه هزارو ۴۰۰ متر مربع خاک‌ریزی، یک هزار و ۳۰۰ متر جدول‌کاری و ۹ هزار و ۵۰۰ مترمربع کف‌پوش انجام شده و مبلمان شهری، آب‌نما و دیگر امکانات مورد نیاز نصب شده است.
وی در خصوص پروژه گشتگاه جوان یاد آور شد: فعالیت اجرایی این طرح با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال از سال ۱۳۹۸ و با هدف ایجاد فضایی مناسب برای تفریح مردم و نیز ایجاد بازارچه محلی برای فروش و عرضه محصولات مختلف انجام شده است.


دهقان افزود: در این پروژه ۳۰ غرفه احدا گردیده و المان‌ و مبلمان شهری و نورپردازی مناسبی انجام شده است.
وی گفت: پروژه به‌سازی محوطه امامزاده تاریخی یحیی(ع) با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال در سال ۹۸ انجام شد و طی آن، علاوه بر احداث میدان ورودی، آب‌نما و اصلاح هندسی، محل بازی مخصوص کودکان نیز احداث گردید.


شهردار ورامین افزود: هم اکنون این طرحها در اختیار مردم قرار دارد و شهروندان می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =