۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83728361
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اولین زندانی انگلیسی بر اثر کرونا جان باخت

لندن –ایرنا– کمتر از یک روز پس از آنکه دادگاه انگلیس با آزادی موقت "جولیان آسانژ" بنیان‌گذار تارنمای افشاگر ویکی‌لیکس به دلیل نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا مخالفت کرد، وزارت دادگستری این کشور با صدور بیانیه‌ای، مرگ اولین زندانی بر اثر ابتلا به کرونا را تائید کرد.

بر اساس گزارش وزارت دادگستری انگلیس، این زندانی ۸۴ ساله یکشنبه گذشته (۳ فروردین ۱۳۹۹) در زندان لیتل‌هی واقع در منطقه کمبریج‌شایر جان خود را از دست داده است.  

اطلاعات بیشتری درباره زمان ابتلای متوفی و کیفیت دسترسی او به خدمات درمانی در زندان در دسترس نیست.

نگرانی از احتمال شیوع ویروس کرونا در زندان‌ها در سراسر جهان بالا گرفته است.  

شماری از کشورها با توجه به بحرانی بودن شرایط، تصمیم به آزادی موقت زندانیان گرفته‌اند. با این حال مقام‌های انگلیسی تاکنون از انجام چنین تصمیمی امتناع کرده‌اند.

در همین پیوند، وکیل جولیان آسانژ دیروز (چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹) با اشاره به آمار روزافزون شیوع ابتلا به کرونا در انگلیس و وضع جسمانی موکل خود، خواستار آزادی او به شرط وثیقه شد. "ادوارد فیتزگرالد" هشدار داد که ابتلای آسانژ به کرونا در زندان، یک خطر بسیار جدی بشمار می‌رود که ممکن است به مرگ او منجر شود.

با این حال «ونسا بریتسر» قاضی دادگاه مدعی شد؛ در زندانی که موکل او به سر می‌برد مورد ابتلا به کرونا گزارش نشده است. وی افزود: پاندمی ویروس کرونا در جهان به تنهایی ادله کافی برای رهایی آسانژ به شمار نمی‌رود.

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس روز به روز در حال افزایش است و تاکنون ۹ هزار و ۵۲۹ نفر به این ویروس مبتلا و ۴۶۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =