۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83728357
۱ نفر

برچسب‌ها

۲ محموله چوب قاچاق در شاهین‌دژ توقیف شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهین‌دژ گفت: ۲ محموله چوب قاچاق جنگلی به حجم بیش از ۲ مترمعکب در محورهای مواصلاتی این شهرستان توقیف شد.

رقیه حاتمی روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این محموله‌ها از نوع بید جنگلی بودند که از ۲ دستگاه خودرو وانت سایپا در مسیر بخش کشاورز توسط یگان منابع طبیعی این شهرستان کشف و توقیف شد.

وی اظهار داشت: در این زمینه ۲ نفر دستگیر و خودرو آنان نیز توقیف شد که پرونده تخلف به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: قطع و حمل درختان جنگلی بدون اخذ مجوز کتبی حمل از منابع طبیعی، جرم است و خودروهای حامل چوب که فاقد مجوز باشند توقیف می‌شوند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهین‌دژ بیان کرد: ماموران منابع طبیعی در قالب گشت‌های نوروزی به صورت شبانه‌روزی در حوزه استحفاظی فعال بوده و با سوداگران عرصه قاچاق چوب برابر قانون برخورد خواهد کرد.

وی از مردم و دوستداران طبیعت خواست تا در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هرگونه فرآورده‌های جنگلی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب، مراتب را به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند. 

این محموله اولین مورد توقیف چوب قاچاق در شاهین‌دژ است که با همکاری نیروی انتظامی توقیف شده است.

طبق ماده ۴۸ قانون حفاظت و بهره‌برداری جنگل، حمل چوب و هیزم و زغال حاصل از درختان جنگلی در تمام نقاط کشور به استثنای داخل شهرها بدون تحصیل پروانه حمل از سازمان جنگلبانی ممنوع است و چنانچه مرتکب، فاقد پروانه بهره‌برداری باشد طبق قانون مجازات می‌شود.

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی نیز با صدور اطلاعیه‌هایی از مردم، طبیعت دوستان، همیاران طبیعت، دهیاران، شوراهای اسلامی شهر و روستا خواسته است برای مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی، گزارش‌های خود مبنی بر تخریب، تصرف، قطع غیرمجاز چوب را با شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند. 

شهرستان شاهین‌دژ با ۹۸ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =