۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۲
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83728355
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

درگذشت اسطوره فوتبال سومالی بر اثر کرونا

تهران-ایرنا- سومالی از جمله معدود کشورهایی است که هنوز ویروس کرونا در آن همه گیر نشده است اما فدراسیون فوتبال این کشور امروز پنجشنبه از درگذشت اسطوره فوتبال سومالی به سبب ابتلا به این ویروس خبر داد.

به گزارش ایرنا، تاکنون یک مورد مبتلا به ویروس کرونا در سومالی گزارش شده است، اما این کشور هم مانند سایر کشورها در معرض شیوع گسترده این ویروس قرار دارد.

دولت سومالی از ۱۹ مارس (۲۹ اسفند) همه پروازهای خود خارجی خود را به فرودگاه بین المللی اش متوقف کرد. 

این در حالی است که ۲۶ اسفندماه خانم فوزیه آبیکار وزیر بهداشت سومالی نیز اعلام کرد که نخستین بیمار کرونایی در این کشور شناسایی شده است.

طبق این گزارش، ۴ سومالیایی که ماه مارس( اسفندماه) وارد سومالی می شوند، در فرودگاه قرنطینه و تحت معاینه قرار می گیرند که ابتلای یک نفر از آنها به کرونا تأیید می شود.

تاکنون وزارت بهداشت سومالی خبری درباره افزایش موارد ابتلا به این ویروس در سومالی اعلام نکرده است.

اما در همین راستا فدراسیون فوتبال سومالی از جان باختن عبدالقادر محمدفرح اسطوره فوتبال این کشور بر اثر کرونا خبر داد.

این فدراسیون در صفحه فیس بوک خود نوشت: سومالی عبدالقادر محمد فرح اسطوره فوتبال خود را در اثر کرونا از دست داد. این ستاره سابق فوتبال سومالی که ۵۹ سال داشت برای درمان در بیمارستانی در لندن بستری بود.او تا اواخر دهه هشتاد قرن گذشته، نماینده تیم فوتبال سومالی در سطح بین المللی بود.

عبدالقادر از سال ۱۹۷۶ وارد عرصه فوتبال شد. او پس از بازنشستگی و از سال ۲۰۱۶ تا زمان مرگش، مشاور وزیر جوانان و ورزش در سومالی بود.

ویروس کرونا که روز به روز در حال گسترش در سراسر دنیاست و بر زندگی همه تاثیر گذاشته است، تاکنون شماری از ورزشکاران در عرصه فوتبال، بسکتبال و دوچرخه سواری را نیز مبتلا کرده است. 

از سوی دیگر حسن علی خیری نخست وزیر سومالی پیشتر در راستای انجام اقدامات احتیاطی برای مبارزه با کرونا، مدارس و دانشگاه های این کشور را تعطیل اعلام کرد.

منع برگزاری تظاهرات، مراسم و تجمعات نیز از دیگر تدابیر دولت سومالی در این راستا است.

نخست وزیر سومالی همچنین از تخصیص ۵ میلیون دلار برای مبارزه با کرونا خبر داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =