درمانگاه دیابت جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی در روزهای تعطیل فعال است

ارومیه- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی گفت: درمانگاه تخصصی دیابت و ترمیم زخم پای دیابتی این نهاد در تعطیلات نوروزی و سراسری فعال است و خدمات لازم را به بیماران دیابتی ارائه می‌دهد.

امین رستم زاده روز پنجشنبه در جلسه برنامه‌ریزی حوزه فعالیت‌های پزشکی جهاددانشگاهی آذربایجان‌غربی با قددرانی از مجاهدت و ایثارگری‌های متعهدانه مسولان و کادر درمانی در دوره شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: افراد مبتلا به دیابت بیشتر از سایر مردم در معرض عفونت شدید با کرونا قرار دارند و بر همین اساس درمانگاه تخصصی در روزهای تعطیل نیز فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: متاسفانه ۴۰ درصد موارد انتقال ویروس کویید - ۱۹ در مراکز درمانی  رخ می‌دهد یعنی شخص با علایم مشابه و خفیف به بیمارستان مراجعه می‌کند اما در بیمارستان به خاطر همجواری با سایر بیماران به کرونا مبتلا می گردد لذا درمانگاه جهاددانشگاهی آذربایجان‌غربی به عنوان تنها درمانگاه تخصصی در خصوص ترمیم زخم و دیابت در استان علاوه بر ارائه خدمات تخصصی درمانی به بیماران دیابتی و ترمیم انواع مختلف زخم‌ها در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نقش ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: درمانگاه تخصصی دیابت و ترمیم زخم و زخم پای دیابتی جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی خدمات کنترل تشخیص تا درمان دیابت و ترمیم زخم بیماران دیابتی با روش‌های نوین را با بهره‌مندی از پزشکان متخصص و متعهد جهادی و کادر متعهد دارای مدرک زخم‌کاری ارایه می‌دهد.

وی به هزینه پایین درمان در این درمانگاه نسبت به سایر مراکز نیز اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون از قطع عضو بیش از ۳۰۰ نفر در سایه خدمات این مرکز جلوگیری شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار اعلامی ۳۴ درصد افراد مبتلابه زخم پای دیابتی دچار قطع عضو می‌شوند لذا در بعضی از موارد برای جلوگیری از رسیدن عفونت زخم به استخوان و عدم قطع عضو باید به صورت مکرر پانسمان مخصوص انجام شود که در همین راستا همکاران درمانی جهاد دانشگاهی در ایام تعطیلات نیز در خدمت شهروندان خواهند بود.

درمانگاه تخصصی دیابت و زخم و ترمیم زخم پای دیابتی جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی همه روزه در ۲ شیفت از ساعت ۸ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ در میدان امام حسین (ع) ارومیه فعال بوده و شماره تماس ۰۴۴۳۲۲۳۰۵۴۹ آماده ارائه خدمات وقت‌دهی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =