والیبال ایران و کولاکوویچ در خط پایان

تهران- ایرنا- با تعویق لیگ ملت‌های والیبال و المپیک توکیو، به نظر می‌رسد دیگر «ایگور کولاکوویچ» شانسی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی ایران نداشته باشد.

فدراسیون والیبال پس از پایان المپیک ۲۰۱۶ ریو، قراردادی دوساله با ایگور کولاکوویچ بست. در زمان ریاست احمد ضیایی بر فدراسیون و در حالی که هنوز چند ماه از دو سال ابتدایی قرارداد کولاکوویچ باقی مانده بود، قرارداد به مدت دو سال دیگر تمدید شد تا این سرمربی اهل مونته‌نگرو تا پایان المپیک ۲۰۲۰ توکیو، تیم ملی ایران را هدایت کند.

کولاکوویچ فرصت داشت با حضور در لیگ ملت‌ها و المپیک، به حضور خود در ایران پایان دهد اما حالا هر ۲ تورنمنت به تعویق افتاده است. ابتدا حدود ۲ هفته پیش بود که فدراسیون بین‌المللی والیبال اعلام کرد لیگ ملت‌ها به پس از المپیک موکول شده است. سپس در نخستین روزهای سال جدید شمسی، کمیته بین‌المللی المپیک از تعویق یک ساله المپیک خبر داد. به این ترتیب هر ۲ تورنمنت، در زمانی برگزار خواهد شد که مدت قرارداد کولاکوویچ با فدراسیون ایران به پایان رسیده است. کولاکوویچ همچنان حقوق خود را ماهیانه دریافت می‌کند و در ماه‌های باقی‌مانده از قرارداد هم هیچ کاری برای انجام دادن ندارد.

محمدرضا داورزنی پس از برگزیده شدن به ریاست فدراسیون والیبال و در آستانه مسابقات انتخابی المپیک، درباره ادامه همکاری با کولاکوویچ گفته بود چون فرصت کافی برای انتخاب سرمربی جدید وجود ندارد، منطقی نیست قرارداد خود با این مربی را فسخ کنیم. حال با توجه به شرایط جدید و فرصت زیادی که تا برگزاری المپیک به وجود آمده است، احتمال دارد مسئولان فدراسیون، قرارداد کولاکوویچ را فسخ کنند و دنبال انتخاب سرمربی جدیدی باشند.

البته با توجه به شرایطی که ویروس کرونا در جهان به وجود آورده است، شرایط ادامه برگزاری مسابقات باشگاهی ملی و قاره‌ای و همینطور لیگ ملت‌ها مشخص نیست و همین موضوع کار انتخاب سرمربی جدید برای تیم ملی را هم دشوار می‌کند.

از سوی دیگر، هیچ‌یک از افرادی که در چند ماه اخیر از سوی داورزنی برای سمت‌های مختلف فدراسیون برگزیده شده‌اند، سابقه والیبالی ندارند. در این فدراسیون کمیته فنی یا مربیان نیز وجود ندارد و مشخص نیست در این شرایط چه افرادی باید برای انتخاب سرمربی تیم ملی نظر بدهند.

تیم ملی بزرگسالان، تنها تیم بدون سرمربی والیبال ایران نیست. تیم‌های نوجوانان، جوانان و ب در بخش مردان و تیم ملی بزرگسالان در بخش زنان نیز هنوز سرمربی ندارند. انتخاب سرمربی برای تیم‌های مختلف، مهم‌ترین چالش فدراسیون والیبال در سال پیش رو است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =