سامانه مشاوره سلامت روان و کاهش اضطراب کرونا راه اندازی شد

تهران- ایرنا- سامانه مشاوره تلفنی رایگان ٤٥٢٩٨ به همت مرکز "سلامت روان رویین" جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در راستای حفظ سلامت روان افراد جامعه در دوسطح برای کودکان و بزرگسالان راه اندازی شد.

به گزارش جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، فرج حسینیان معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به استرس و اضطراب ایجاد شده در جامعه از زمان شیوع ویروس کرونا، گفت: با گسترش ویروس کرونا در کشور و ایجاد استرس و اضطراب و نیز مشکلات روانشناختی زیاد در افراد جامعه، سامانه مشاوره تلفنی رایگان به منظور ارائه خدمات روانشناختی به هموطنان راه اندازی شده است.
وی افزود: این فعالیت در راستای مسئولیت اجتماعی جهاد دانشگاهی و حفظ سلامت روان افراد جامعه با بهره مندی از اساتید و افراد توانمند حوزه سلامت روان کشور و در دو سطح برای کودکان و بزرگسالان و بصورت خدمات دهی رایگان انجام شده است.
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که هموطنان از تمام نقاط کشور می توانند با این سامانه تماس بگیرند، ادامه داد: این سامانه به صورت مشاوره و راهنمایی تلفنی است و با همکاری ۱۰۰ نفر شامل روانشناس و مشاور به طور رسمی برای پاسخ به سوالات روانشناختی در حوزه استرس و اضطراب آغاز به فعالیت کرده است.
هموطنان گرامی می توانند از ساعت ١٠ تا ٢٠ با تلفن ثابت یا همراه با شماره ۴۵۲۹۸-۰۲۱ تماس گرفته و از خدمات کارشناسان سلامت روان مرکز رویین جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی بهره مند شوند.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha