۸۰ درصد جمعیت چهارمحال و بختیاری غربالگری شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از غربالگری ۸۰ درصد جمعیت این استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون خبر داد و گفت: جزو ۴ استان برتر کشور در خصوص غربالگری هستیم.

مجید شیرانی روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۷۷۳ هزار نفر از مردم استان با اجرای طرح خوداظهاری و مراجعه به درگاه اینترنتی salamat.gov.ir و سامانه سیب غربالگری شده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۴ هزار نفر نیاز به خدمات درمانی و بهداشتی نیاز داشته که به مراکز درمانی استان ارجاع داده شدند اما در مجموع تاکنون آزمایش ۸۳ نفر از مردم استان در خصوص ویروس کرونا مثبت گزارش شده است.

شیرانی تصریح کرد: با توجه به فراگیری ویروس کرونا و قدرت سرایت بالای آن می‌طلبد تا مردم استان هر روز با مراجعه به سایت salamat.gov.ir و پاسخ به سوالات، سلامتی خود را در معرض ارزیابی کارشناسان قرار دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با قدردانی از همراهی مردم استان در خودداری از حضور در تجمعات، اظهار داشت: با همکاری مردم در پیشگیری از گسترش افقی بیماری تا حد زیادی موفق عمل کرده‌ایم.

شیرانی افزود: اوج شیوع ویروس کرونا در استان تا ۲ تا ۳ هفته آینده ادامه دارد و سپس شاهد شیب نزولی ویروس خواهیم بود.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تاکنون ۸۳ نفر در این استان مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند که از این تعداد ۱۱ نفر فوت کرده و ۵۵ نفر بهبود یافته‌اند.

ویروس کرونا کووید ۱۹ نام دارد، این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =