تئاتر از مصادیق ارزشمند هنر است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، تئاتر را از جمله مصادیق ارزشمند هنر دانست و گفت: این هنر گستره‌ی عظیمی را در میان عام و خاص به خود اختصاص داده است.

بهرام فاضلی‌زاد روز پنجشنبه، با انتشار پیامی به مناسبت هفتم فروردین روز جهانی هنرهای نمایشی افزود: هنر از جمله مفاهیم بلندی است که به دلیل وجود جریان پویا، سیال و مستمری که در ذات آن است، نقش سازنده و مؤثری در تبلور اندیشه دارد.

وی اظهار داشت: نمایش، هم دارای جذابیت بصری و سمعی است و هم از غنای محتوایی برخوردار است و تئاتر در نگاه ساختاری به اصالت هستی می پردازد لذا از نظر فلاسفه و متفکران بزرگ میان فلسفه و تئاتر وجوه مشترک فراوانی مشهود است.
فاضلی‌زاد گفت: روز جهانی تئاتر فرصت مغتنمی است برای بررسی ابعاد مختلف این هنر زنده و اثرگذار که هم‌نفس با مردم، زندگی آنان را به تصویر می‌کشد. این روز ‌همچنین فرصتی است برای هنرمندان تئاتر تا چالش‌های پیش روی این هنر و جایگاه و نقش خود را عمیق‌تر دریافته و به گسترش تئاتر خلاق و پویا و مفهوم گرا بیشتر بیندیشند و تئاتر را گرامی بدارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: انتخاب هفتم فروردین ماه به عنوان روز ملی هنرهای نمایشی مقارن با بهار طبیعت، نشانه تحول و نشاط تئاتر و امیدواری نسبت به روزهای بهتر برای این هنر کهن و اثرگذار است؛ ضمن تبریک سال جدید و نیز تبریک اعیاد شعبانیه، و آرزوی سلامتی برای تمام مردم جهان با خلاصی از ویروس کرونا این روز خجسته را به اصحاب فرهیخته هنر تئاتر تبریک و شادباش می گویم. امیدوارم در سال جدید که با عنوان «جهش تولید» نام گذاری شده است، فرآیند تولید تئاتر و نمایش در استان کرمانشاه رشد و توسعه بیشتری بیابد.