گندزدایی اماکن عمومی به صورت هدفمند و تاثیرگذار باشد

بیرجند - ایرنا - گندزدایی هدفمند و تاثیرگذار اماکن عمومی از مهمترین مصوبات کمیته بهداشت محیط ستاد مدیریت کرونای استان خراسان جنوبی است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، نخستین نشست کمیته بهداشت محیط ذیل ستاد مدیریت کرونای استان با هدف بررسی وضعیت گندزدایی اماکن عمومی برگزار شد. 

در این جلسه که ریاست آن را معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به عهده داشت، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) و جمعی از مدیران دستگاه‌ها حضور داشتند. 

گندزدایی هدفمند و تاثیرگذار اماکن عمومی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی از مهمترین مصوبات این جلسه بود و همچنین مقرر شد، عملیات ضد عفونی و گندزدایی در شهرها با محوریت شهرداری‌ها و همکاری سپاه انجام شود، علاوه بر این در روستاها این وظیفه مهم به عهده بخشداری‌ها گذاشته شد تا با کمک نیروهای بسیجی صورت گیرد. 

برگزاری کمیته‌های متناظر شهرستانی به ریاست فرمانداران از دیگر مصوبات این جلسه بود. 

از موارد مهمی که در این جلسه به آن تاکید شد، فعالیت گروه‌های خودجوش مردمی، جهادی و سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) بود که می‌بایست با محوریت شهرداری‌ها انجام شود و چنانچه دانشگاه علوم پزشکی به خدمات بیشتری نیاز داشته باشد، از توان و ظرفیت سمن‌هایی که به دفتر امور اجتماعی استانداری اعلام آمادگی کرده‌اند، استفاده کند.

همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از ناوگان حمل و نقل عمومی بازدید کرد.

کمیته حمل و نقل و پایانه‌ها از کمیته‌های ذیل ستاد مدیریت کرونای استان است که با هدف کنترل ضوابط بهداشتی در ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری برگزار می‌شود.

این بازدید کمال الدین میرجعفریان با هدف نظارت بر روند اجرای پروتکل‌های بهداشتی تاکید شده در کمیته حمل و نقل و پایانه‌ها، در ناوگان حمل و نقل عمومی صورت گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =