۱۲۶ مورد جدید مبتلا به کرونا در فلسطین اشغالی شناسایی شد

تهران-ایرنا- وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه اعلام کرد: با ثبت ۱۲۶ مورد مبتلا به ویروس کرونا، شمار مبتلایان در فلسطین اشغالی به دو هزار و ۴۹۵ تن افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین «معا»، وزارت بهداشت رژیم اسرائیل با اعلام این خبر، افزود که حال ۴۱ تن از بیماران کرونایی وخیم است.

طبق گزارش این وزارتخانه، تاکنون ۵  نفر در اثر کرونا جان باخته اند. طبق داده های وزارت بهداشت این رژیم، ۱۴۶ هزار و ۷۴ نفر در قرنطینه خانگی قرار دارند.

«گابی بارباش» مدیر سابق وزارت بهداشت اسرائیل نیز خواستار قرنطینه سریع فلسطین اشغالی شده و هشدار داده اگر روند افزایش تعداد مبتلایان به همین شکل ادامه یابد، نظام بهداشتی با مشکلات فراوانی روبه رو می شود.

وی در مصاحبه با تلویزیون اسرائیل گفت: باید دو هفته قبل تر همه جا بسته و تعطیل می شد. من این تاخیر را متوجه نمی شوم. حتی اگر الان همه جا به طور کامل بسته و قرنطینه شود بعد از دو هفته، هشت هزار مبتلا به کرونا خواهیم داشت.

این در حالی است که طبق اعلام وزارت بهداشت این رژیم در حال حاضر فقط یکهزار و ۴۳۷ دستگاه تنفسی موجود است.

تلآویو از روز گذشته (چهارشنبه) تدابیر و محدودیت های تازه ای برای مقابله با کرونا اتخاذ کرده است و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم شب گذشته نیز هشدار داد در صورتی که شهروندان به دستورالعمل های بهداشتی و امنیتی عمل نکنند، منع آمدوشد کامل به اجرا درخواهد آمد.

 اداره کار رژیم صهیونیستی نیز چهارشنبه شب اعلام کرد که نرخ بیکاری در فلسطین اشغالی به دلیل شیوع کرونا پنج برابر شده است.

بخش گردشگری، هتل‌ها و رستوران‌ها و صنعت هوایی بیشترین زیان را در فلسطین اشغالی دیدند به طوری که بسیاری از شاغلان این بخش‌ها یا بیکار شدند یا به مرخصی بدون حقوق رفتند.

 نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز سه شنبه اذعان کرده بود که یک میلیون نفر از ساکنان سرزمینهای اشغالی احتمالا در عرض یک ماه آینده به ویروس کرونا مبتلا خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =