۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83728306
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت موج دوم سامانه بارشی در لرستان

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: فعالیت موج دوم سامانه بارشی در این استان کاهش دمای روزانه و وزش باد پیش بینی می شود.

بهروز مراد پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این سامانه بارشی از جمعه شب آغاز و تا دوشنبه شب در استان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: با فعالیت این سامانه بارشی در استان  رگبار باران گاهی رعدوبرق، در ارتفاعات و نواحی کوهستانی رگبار برف، وزش باد شدیدو کاهش دمای روزانه پیش بینی می شود.

مرادپور با بیان اینکه تمام نقاط استان تحت تاثیر این سامانه قرار خواهند گرفت ادامه داد:  در نقاطی از جنوب و جنوب شرق حداکثر بارش بیش از ۴۰ میلیمتر تخمین زده می شود.
وی عنوان کرد: در برخی نقاط با آبگرفتگی معابر عمومی و رواناب های سطحی، سیلابی شدن مسیل ها، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی سطح جاده ها، مه آلود شدن هوا به همراه کاهش میدان دید افقی و در نواحی مستعد رگبار تگرگ و رخداد صاعقه انتظار می رود.
مرادپور گفت: هم استانیها از تردد غیرضروری به ویژه در محورهای مواصلاتی اجتناب کنند و بر همراه داشتن تجهیزات زمستانی ،عدم صعود به ارتفاعات، فاصله گرفتن از رودخانه ها و مسیل ها و سایر اقدامات پیشگیرانه لازم تاکید کرد.
وی افزود: با توجه به ماهیت متغیر بارشهای بهاری امکان تغییر در الگوی بارشی پیش رو وجود دارد که در صورت مشاهده ، اطلاع رسانی می شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =