تامین ۲ میلیارد تومان کمک پزشکی و درمانی با محوریت اتاق بازرگانی لرستان

خرم آباد - ایرنا - مسوول اجرایی کمپین "نفس" ( خیران اقتصادی) لرستان گفت: ۲ میلیارد تومان تجهیزات و لوازم پزشکی درمانی توسط این پویش با محوریت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان تامین شده و در حال توزیع به مراکز هدف است.

احسان ناصر روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:‌ فعالان و خیران بخش خصوصی استان تاکنون فعالیت مطلوبی در راستای کمک به بیمارستان ها و بیماران مبتلا به کرونا داشته اند و تاکنون ۲ میلیارد تومان تعهد برای کمک در این زمینه محقق شده است.

وی اظهار داشت: تمام این مبلغ تاکنون جمع آوری نشده اما با همکاری رییس اتاق لرستان پس از رایزنی با تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و سایر خیران اقتصادی، این میزان کالا  وارد استان شده و قرار است تعهد ریالی نیز پس از جمع آوری مبالغ توسط خیران پرداخت شود.

وی ادامه داد: در مرحله نخست فعالیت کمپین نفس در لرستان اقلام مربوط به پنج بیمارستان شهدای عشایر، آیت الله بروجردی بروجرد، دورود، کوهدشت، نورآباد و اورژانس خرم آباد شامل پنج  دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) به ارزش بیش از یک میلیارد تومان، هفت دستگاه اکسیژن سنج خون (پالس اکسی متر) و تجهیزات مصرفی از قبیل لباس ایزوله (گان)، عینک، کلاه و ماسک تحویل گردید.

ناصر افزود: در مرحله دوم نیز ۱۳ دستگاه بای پپ به بیمارستان های شهدای عشایر خرم آباد، آیت الله بروجردی، الشتر و مراکز بهداشت دورود، چغابل، نورآباد و کوهدشت تامین و ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه روتختی و لباس یک بار مصرف بیماران همچنان درحال توزیع است تصریح کرد: ۵۰۰ عدد ماسک N۹۵ و ۲ هزار و ۵۰۰ جفت دستکش جراحی نیز توزیع شده که اقدامات لازم برای تامین ۲ هزار و ۵۰۰ دست لباس و پنج هزار ماسک N۹۵  دیگر در حال انجام می باشد.

وی افزود: افراد خیر می توانند کمک های خود هرچند اندک را به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۶۸۵۰۸۸۸۳۱، شماره‌حساب ۱۳۷۹۶۲۵۰۶۲ و شماره شبا ‏IR۵۵ ۰۱۲۰ ۰۰۰۰ ۰۰۰۰ ۱۳۷۹  ۶۲۵۰  ۶۲ بانک ملت واریز نمایند. 

دستگاه بای پپ هوا را به بیمار منتقل می کند که این انتقال هوای پر فشار با استفاده از ماسک و لوله انجام می پذیرد و الگوهای تنفسی بیمار بعد از چند روز به صورت خودکار تنظیم می شود.

تعداد مبتلایان و جان باختگان کرونا در لرستان تا روز ششم فروردین به ترتیب ۵۵۶ و ۳۷ نفر بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =