۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۵
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83728302
۰ نفر

برچسب‌ها

تازه ترین اطلاعات در مورد اصابت ۲ راکت به منطقه سبز بغداد

بغداد - ایرنا - مرکز امنیت رسانه ای عراق اعلام کرد : در حمله بامداد پنجشنبه به منطقه امنیتی سبز پایتخت ۲ راکت کاتیوشا در نزدیکی فرماندهی عملیات بغداد فرود آمد و افراد ناشناس دستکم ۲ راکت کاتیوشا به سمت منطقه امنیتی سبز بغداد که محل استقرار وزارتخانه ها، نهادهای دولتی و سفارت خانه های خارجی از جمله سفارت آمریکا است، شلیک کردند.

به گزارش خبرگزاری «المعلومه»، در بیانیه مرکز امنیت رسانه ای عراق آمده است که دو راکت کاتیوشا در نزدیکی فرماندهی عملیات بغداد به زمین نشست.  

رسانه های بین المللی سحرگاه امروز از اصابت سه راکت خبر داده بودند.
در این بیانیه رسمی عراق آمده است:  راکت ها از منطقه «النهضه» پرتاب شده است و جزئیات بیشتر در این باره به زودی اعلام خواهیم شد. در همین حال، برخی منابع از شلیک سه راکت به منطقه امنیتی سبز بغداد خبر دادند که به دنبال آن آژیرهای خطر سفارت آمریکا به صدا در آمد.  
منطقه امنیتی سبز در مرکز پایتخت عراق در طول هفته ها و ماه های گذشته شاهد چندین مرحله حمله های راکتی و موشکی از سوی افراد و گروه های ناشناس بوده است. بهمن ماه گذشته در یکی از این حمله ها چند راکت در سفارت آمریکا فرود آمد که یکی از در ساختمان غذاخوری سفارت فرود آمد.
منطقه سبز بغداد محدوده‌ای به گستره ۱۰ کیلومتر است که در محله «کَرخ» واقع شده است و سفارت‌خانه‎ها، مراکز دولتی و امنیتی عراق در آن واقع شده‌اند.   بخش سبز مشهورترین نام برای «منطقه بین‌المللی بغداد» است که در مرکز این شهر واقع شده و اطراف آن دیوارهای بتنی بلند کشیده شده است.
پیش از حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ چنین نامی وجود نداشت و کاخ‌های «صدام»، دیکتاتور سابق در این منطقه واقع شده بود که در پی ورود نیروهای آمریکایی به شهر بغداد، مقام‎های آمریکا دفاتر خود را در کاخ صدام ایجاد کردند.
بسیاری از نهادها و مراکز دولتی و بین‌المللی در این منطقه قرار دارند؛ از آن جمله می‎توان به دفتر سازمان ملل، دفتر اتحادیه اروپا، سفارت آمریکا و سفارت انگلیس اشاره کرد. تا سال ۲۰۰۹ مسوولیت حفظ امنیت منطقه سبز بغداد بر عهده نیروهای خارجی بود اما از آن زمان به بعد محافظت از آن به نیروهای امنیتی عراق واگذار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =