۶۰ درصد مبتلایان به کرونا در جهرم ، کمتر از ۵۰ سال سن دارند

شیراز-ایرنا- عضو گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: بیشتر از ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان از افراد جوان با سن زیر ۵۰ سال بوده‌اند.

دکتر وحید رحمانیان روز پنج شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی‌ها نشان دهنده علایم وجود بیماری کرونا در همه بیماران مناطق مختلف شهرستان جهرم مشاهده شده است.

وی تأکید کرد: ماندن در خانه بهترین راه قطع زنجیره انتقال بیماری به شهروندان است.

عضو کمیته اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی جهرم تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های علمی کمیته اپیدمیولوژی دانشگاه، اگر مردم هشدارها را جدی نگیرند، ممکن است این روند تصاعدی که در حال حاضر وجود دارد باسرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

وی تأکید کرد: مهمترین عامل انتقال ویروس کرونا در جهرم، عدم رعایت نکات بهداشتی در مراودات خانوادگی است و از مردم می‌خواهیم به شدت از دید و بازدیدهای خانوادگی پرهیز کنند.

رحمانیان بیان کرد:  کمیته اپیدمیولوژی کرونا  دانشگاه علوم پزشکی جهرم به صورت شبانه‌روزی وضعیت بیماری در این شهرستان و در استان فارس و همچنین در سطح کشور و جهان را رصد و به صورت فعال مدل‌سازی‌های خود را به روز و  برای استفاده متولیان دانشگاهی و کشوری ارسال می‌کند.

همه‌گیرشناسی یا اِپیدمیولوژی شاخه ای از علوم پزشکی است که به مطالعه نحوه انتشار بیماری‌ها و عوامل بیماری‌زا، توزیع بیماری‌ها در زمان‌ها ، مکان‌ها، نژادها یا فرهنگ‌های خاص یا هر عاملی که به سلامت مربوط باشد می پردازد ،این اصطلاح به مفهوم علم بررسی همه‌گیری بیماری‌های عفونی نیز رایج است.

از۶ اسفند ۹۸ تا ۶ فروردین امسال ، مجموعا ۱۷۷ بیمار در بخش‌های کرونای بیمارستان پیمانیه جهرم بستری بوده‌اند که ۴۲ نفر هنوز در بیمارستان بستری و بقیه تحت قرنطینه خانگی قرار دارند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها