۷۰۰ دانش‌آموز روستایی خراسان شمالی به شبکه آموزش دسترسی ندارند

بجنورد- ایرنا- رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ۷۰۰ دانش‌آموز در این استان در ۱۲۰ روستا، شبکه ملی آموزش را دریافت نمی‌کنند.

فرامرز صدقی روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دانش آموزان ساکن در روستا و یا دانش آموزان عشایر هستند که دسترسی به شبکه ملی آموزش را ندارند از این رو نمی توانند از برنامه های آن استفاده کنند.

وی با اشاره به شیوع کرونا و تعطیلی مدارس افزود: برای کمک به آموزش این دانش آموزان در این روزهای تعطیلی مدارس، برنامه های مقاطع مختلف در شبکه استانی اترک پخش می شود.

وی با تاکید بر اینکه تلاش داریم تا آموزش در این روزها، تعطیل نشود اظهار داشت: تاکنون ۶۹۰ دقیقه برنامه آموزشی از طریق صوتی و تصویری برای دانش آموزان تهیه و در سیمای اترک استان پخش شده است.

صدقی تصریح کرد: برای دانش آموزان ابتدایی ۱۸ برنامه با زمان ۲۷۰ دقیقه و ۴۹ برنامه رادیویی با زمان ۴۲۰ دقیقه تهیه و پخش شده است.

وی گفت: به همین میزان هم برنامه آموزشی برای دانش آموزان مقطع متوسسه تهیه و پخش شده است.

رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: تمام برنامه ها، به صورت بایگانی شده، در فضای مجازی موجود و برای دریافت، قابل دسترسی است.

۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار مدرسه زیر نظر ۱۴ هزار معلم، تحصیل می کنند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =