خدمات سلامت روان برای مقابله با کرونا به شهروندان تهرانی ارائه می‌شود

تهران - ایرنا - رییس فرهنگسرای خانواده از برگزاری بسته خدمات سلامت روان با عنوان «یه حس خوب» از ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در روزهای مقابله با شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشینی اجباری شهروندان با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه فرهنگسرای خانواده، پروانه دوستی با تبریک فرارسیدن سال نو اظهارداشت: این فرهنگسرا با توجه به شیوع ویروس کرونا به منظور رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با این بیماری و تاکید بر حضور شهروندان در خانه‌های خود، در حوزه سلامت روان خدماتی را به صورت رایگان در بستر فضای مجازی و سامانه تلفنی ارائه می‌کند.

وی، هدف از برگزاری ویژه برنامه «یه حس خوب» را ارتقای سطح سلامت اجتماعی و کیفیت زندگی شهروندان عنوان کرد و گفت: خدمات سلامت روان در قالب ویژه برنامه «می‌آید از پسِ چه خبرها؟ سلامتی...» سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت نوروز با شعار #سالمو_مبارک از ٢ تا ۳۱ فروردین ماه به شهروندان ارائه می‌شود.

دوستی افزود: این ‌برنامه در سه بخش «روان آنلاین» با ارائه مشاوره تلفنی و مجازی رایگان در حوزه کودک و نوجوان و خانواده، «یک دقیقه آرامش» تولید و انتشار کلیپ، موشن گرافیک و اینفوگرافی آموزشی با موضوع روانشناسی و سلامت روان شامل حفظ آرامش کودکان، راهکارهای مواجهه با سوگ عزیزان، راه‌های بهبود روابط در دوران خانه‌نشینی و «کتاب گراف آرامش» معرفی کتاب‌های مفید روانشناسی در قالب اینفوگرافی طراحی شده است.

رئیس فرهنگسرای خانواده بیان کرد: شهروندان برای بهره‌مندی از بسته خدمات سلامت روان می‌توانند به صفحه اینستاگرام سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران @farhangsara و نیز صفحه فرهنگسرای خانواده به نشانی @farhangsara_khanevade مراجعه کنند و برای دریافت مشاوره با شماره تلفن‌های ۰۹۲۱۲۲۶۳۵۷۹، ۰۹۹۲۹۶۳۳۱۸۸، ۰۹۲۲۰۲۷۶۱۶۷ و ۰۹۱۰۵۹۳۱۳۶۶ تماس بگیرند.

بیماری کرونا که از روزهای پایانی بهمن کشور را درگیر کرده تا ششم فروردین بر اساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲هزار و ۷۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹ هزار و ۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =