خانه بمانید

تهران- ایرنا- دغدغه ویروس کرونا مردم را به اضطراب و استرس انداخته است؛ ویروسی که تنها راه پیشگیری از آن قرنطینه خانگی است که باید آن را جدی گرفت. به همین دلیل کمپین خانه_ بمانید در اینستاگرام ایجاد شده تا هر فرد به نوبه خود سهمی در شکست این ویروس داشته باشد.

هفته‌هاست که بیماری کرونا وارد کشور شده و گسترش آن همچنان صعودی است به همین سبب لازم است که همه مردم در خانه بمانند تا زنجیره انتقال آن قطع شده و به زودی شاهد کاهش و از بین رفتن این ویروس باشیم اما با وجود هشدارها و توصیه‌های پزشکان همچنان افرادی هستند که در جاده‌ها در حال تردد و سفر هستند و به استان‌های مورد نظر خود می‌روند.

با وجود اینکه حجم سفرها نسبت به سال گذشته کاهش یافته است اما همین تعداد ورودی و خروجی برای هر استانی نیز می‌تواند خطرناک باشد و بیماری را گسترش دهد. به عقیده پزشکان و متخصصان تنها راه مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال، در خانه ماندن و خودداری از مسافرت است. به همین دلیل هم صفحه های مختلف اینستاگرامی با پیوستن به کمپین خانه_بمانید، در عین به اشتراک گذاشتن پست های مختلف، مردم را ترغیب می کنند تا در خانه بمانند تا بتوانیم این ویروس را شکست دهیم.

شعر و متن

در شرایطی که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرده است صفحه های مختلف اینستاگرامی با پیوستن به کمپین خانه_بمانید سعی کرده اند تا مردم را ترغیب کنند تا با این کار خود سهمی در شکست این ویروس داشته باشند. یکی از کارهای جالب توجه که در صفحه های اینستاگرامی انعکاس پیدا کرده شعرها و متن نوشته هایی در مورد در خانه ماندن است. یکی از کاربران اینستاگرامی در همین خصوص پستی منتشر کرده که با شعری نوشته شده:

در کوچه ها و بازارها هم اکنون خبری نیست

در خانه بمانید که بیرون خبری نیست

عید است علی رغم غم و غصه بخندید

امسال شمال و لب کارون خبری نیست

در همین ارتباط یکی از کاربران با پیوستن به کمپین خانه_بمانید، پستی در همین خصوص منتشر کرده و از کاربران دیگر خواسته تا متن نوشته، شعر و جملات زیبایی در مورد در خانه ماندن منتشر کنند. برای نمونه کاربری نوشته است: در طوفان بلا، خانه کشتی نجات است، در خانه می مانیم.

طرح و نقاشی

یکی دیگر ایده های جالب توجه که در اینستاگرام به وجود آمده است و کاربران مختلف با پیوستن به کمپین خانه_بمانید، در صفحه های خود منتشر کرده اند، پست هایی با طرح و نقاشی است که تصاویری از سفر مردم منتشر شده و برروی آن نوشته شده که به سفر نروید. یکی از کاربران پستی منتشر کرده که طرحی از مردم به صورت نقاشی است که بر روی آن نوشته شده که ما منزل نیستیم. لطفاً از دید و بازدیدهای نوروزی خودداری کنیم. بماند برای بعد از گذراندن بحران کرونا، خیلی مودبانه مهمانی ها را به تاخیر بیاندازیم.

کاربری دیگر در صفحه اینستاگرام با پیوستن به کمپین خانه_بمانید، تصویری به صورت نقاشی از یک خانواده منتشر کرده که در حال بستن اسباب سفر هستند و تابلویی در مقابل آنها نقش بسته شده است که برروی آن نوشته شده، کرونا ۳۰۰ کیلومتر.

کاربری دیگر با پیوستن به کمپین خانه_بمانید، تصویری از یک آیفون به صورت نقاشی شده منتشر کرده که زنگ ایفون فشار داده می شود و صاحبخانه می گوید: کیست؟ و این طرف تصویر ویروس کرونا است که می گوید: باز کن دیگه منم. تصویری که به خوبی نشان داده که در خانه بمانید تا عامل شیوع ویروس کرونا نباشید.

کاربری دیگر در صفحه اینستاگرامی خود با پیوستن به کمپین خانه_بمانید، چهار تصویر از علائم راهنمایی و رانندگی منتشر کرده برروی آنها نوشته شده است: ویروس را با خود نبرید، برگردید، جاده ویروس دارد و سفر یعنی خطر.     

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =