۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۶
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 83728262
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ورزشکاران توصیه‌های پزشکی برای مهار کرونا را انتشار دهند

تهران - ایرنا - عضو هیات رییسه فدراسیون و رییس هیات شطرنج استان تهران گفت: ورزشکاران می توانند با توصیه خود و نشر دستورات پزشکی به مهار بیماری کرونا کمک کنند.

مجتبی دانشفر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باید برای کاهش شیوع بیماری کرونا تمامی رویداد ها و مسابقات ورزشی قطع تا زنجیره  انتشار این ویروس قطع شود.

وی با بیان اینکه با توصیه پزشکی و ستاد پیشگیری امیدواریم بیماری کرونا هرچه سریعتر به کلی از بین برود، افزود: این اقدام نیازمند کمک و اتحاد تمامی آحاد جامعه بوده تا بتوان بدون کوچکترین مشکلی بیماری را در سطح اجتماع از بین برد.

رییس هیات شطرنج استان تهران اضافه کرد: در این رابطه بسیاری از ورزشکاران و پیشکسوتان این رشته ورزشی باایجاد کمپین هایی در صدد هستند تا مردم را برای در خانه ماندن تشویق کنند و در این خصوص تعدادی از مدارس و پیشکسوتان ورزشی استان با هزینه های شخصی به صورت آنلاین مسابقاتی را برای غنی سازی اوقات فراغت خانواده ها تدارک دیده اند.

دانشفر با بیان اینکه یک ورزشکار حرفه ای تهران تا کنون به بیماری کرونا مبتلا شده است، خاطرنشان کرد که شرایط جسمی شطرنج باز تهرانی رو به بهبود بوده و تا کنون فرد دیگری از بدنه شطرنج استان تهران بیمار نشده است.

وی همچنین به کمپین ورزشی ما در خانه بمانیم اشاره کرد و افزود: هر روز مسابقات آنلاین سریع شطرنج توسط پیشکوستان استان تدارک دیده شده و جوایزی به نفرات برتر اهدا می شود.

به گفته عضو هیات رییسه فدراسیون شطرنج از مردم می خواهم که ورزش در خانه را بیشتر مورد توجه قرار دهند چرا که حرکات کششی و نرمش سبک می تواند نشاط فردی را برای خانواده ها به همراه آورد.

هم اکنون ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی با #مهار بیماری کرونا در فضای مجازی به دنبال کاهش بیماری و سلامت جامعه هستند.

تا روز گذشته و به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ۲۷۰۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۰۷۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =