۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۴
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 83728257
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۳۴۴ هزار ایلامی در سامانه کرونا غربالگری شدند

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۳۴۴ هزار نفر از مردم این استان با ثبت نام در سامانه غربالگری کرونا توسط کارشناسان مراکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مورد پایش قرار گرفته اند.

دکتر محمد کریمیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از جمعیت ۵۸۰ هزار نفری استان ایلام تاکنون ۶۰ درصد در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کرده اند.

وی افزود: در برخی شهرستان های استان ایلام ثبت نام افراد در این سامانه غربالگری سلامت ۱۰۰ درصدی بوده است و در طی روزهای آینده تمام مردم استان و افراد باقی مانده در این سامانه ثبت نام خواهند شد و در راستای ثبت نام افراد در سامانه غربالگری سلامت تلاش های سپاه استان قابل تقدیر است.

کریمیان با بیان اینکه مردم نباید نسبت به بیماری کرونا حس بدبینی و انزجار داشته باشند، یادآور شد: کرونا هماننددیگر بیماری های ویروسی نظیر آنفلوانزا است که میزان سرایت و همه گیری آن به اطرافیان بیشتر است و نگاه مردم جامعه باید نسبت به کرونا تغییر کند و این بیماری را مانند دیگر امراض بپذیرند.

وی تاکید کرد: مردم اگر از حضور در بیرون، اجتماعات خانوادگی و تفریحات نوروزی خودداری کنند زنجیره سرایت بیماری کرونا در استان خیلی زود قطع می شود و همچنین همکاری افراد و خانواده های مشکوک یا مبتلا با کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی نیز به مهار آن کمک می کند.

وی اضافه کرد: کرونا هم اکنون همه دنیا و حتی کشورهای پیشرفته را نیز درگیر کرده و راه مهار آن قطع زنجیره انتقال بیماری است و قطع زنجیره سرایت ویروس هم تنها با همکاری عامه مردم امکان دارد.

کریمیان گفت: خوشبختانه با توجه به آگاهی بخشی های مکرر مسوولان و رسانه ها و فضای مجازی بیش از ۷۰ درصد مردم با درک شرایط، خود قرنطینگی، کاهش رفت و آمدها به خارج از منزل، کاهش محسوس اجتماعاتی چون مراسم های عزاداری و جشن و گشت و گذارهای نوروزی در قطع زنجیره سرایت ویروس مشارکت داشته اند اما ۳۰ درصد مردم هنوز مساله کرونا را جدی نگرفته اند و همین ۳۰ درصد در انتقال و شیوع همه گیر بیماری دخیل هستند که باید این افراد هم با رعایت پروتکل های مربوط به کرونا سلامت خود و شهروندان در برابر ویروس کرونا را جدی بگیرند.

وی در مورد تجهیزات و امکانات و نیز نیروی کادر درمانی استان ایلام برای مهار کرونا هم توضیح داد: بیمارستان شهید مصطفی در ایلام به عنوان مرکز درمانی مادر با توجه به شرایط ایزوله ای که دارد، برای مبتلایان به بیماری کرونا در نظر گرفته شده و از لحاظ تجهیزات، امکانات و نیروی کادر درمانی و خدماتی تاکنون با مشکل خاصی مواجه نشده است و ۲ آزمایشگاه مخصوص استان نیز در مدت ۲۴ ساعت جواب آزمایش ها را اعلام می کنند.

کریمیان از مردم خواست با رعایت اصول بهداشتی و پیشگیرانه و نیز عدم خروج از منزل تا حد امکان و پرهیز از سفرها و برنامه های غیرضروری از سرایت و شیوع این بیماری جلوگیری کنند و منزل را امن ترین مکان برای عدم ابتلا به این بیماری بدانند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha