۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۰
کد خبرنگار: 2574
کد خبر: 83728256
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۱ درصد جمعیت دیلم غربالگری کرونا شدند

گناوه - ایرنا - معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: از زمان آغاز اجرای طرح غربالگری تا ۶ فروردین ماه ۲۵ هزار نفر معادل ۷۱ درصد از جمعیت ۳۵ هزارنفری این شهرستان غربالگری شدند.

انتقام عزیززاده کشمش تپه روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بر این اساس ۱۰۰ درصد کل جمعیت روستایی و شهر امام حسن و ۶۲ درصد جمعیت شهر دیلم غربالگری شد.

وی اظهار کرد: در این طرح بهورزان و مراقبان سلامت به صورت تلفنی با خانوارهای زیر پوشش ارتباط برقرار کرده و وضعیت سلامت آنان را  جویا می‌شوند.

این مقام مسئول گفت: چنانچه افراد دچار علائم خفیف باشند، توصیه‌ها و آموزش‌های حمایتی بصورت تلفنی به آنها داده می‌شود و درصورتیکه  علائم شدید بیماری شامل تب، سرفه و تنگی نفس داشته باشند آنان را به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت راهنمایی می‌کنند.

وی افزود: مراقبان سلامت و بهورزان صبح و عصر روزهای تعطیل و غیر تعطیل نوروز، با پیگیری و تماس‌های تلفنی، گامی عظیم و  موثر در غربالگری جمعیت زیر پوشش خود برداشته‌اند.

عزیزاده تپه کشمش گفت: افرادی که از طریق سامانه اینترنتی سلامت، خوداظهاری بیماری کرونا را تکمیل کرده‌اند در صورت اعلام علایم مشکوک، از طریق مراقبان سلامت و بهورزان وضعیت آنان به صورت تلفنی پیگیری می‌شود.

شهرستان دیلم در شمالی ترین نقطه استان بوشهر واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =