۶۰۵ فیلم کوتاه آموزشی در استان مرکزی تولید شد

اراک - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: ۶۰۵ فیلم کوتاه آموزشی ویژه دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم و هنرجویان هنرستان‌های استان از سوی این اداره کل تهیه و تولید شد.

«شهریار فولادوند» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۵۰۰ فیلم کوتاه آموزشی ویژه دانش آموزان متوسطه اول و دوم و ۱۰۵ فیلم ۲۰ دقیقه‌ای ویژه هنرجویان هنرستان‌های استان تولید شده است.

وی ادامه داد: با توجه به تعطیلی ناخواسته مدارس در پی شیوع ویروس کرونا، تهیه و تولید محتوای آموزشی دوره‌های مختلف تحصیلی در راستای استمرار آموزش توسط معلمان و دبیران آموزش و پرورش استان مرکزی انجام و از طریق شبکه‌های اجتماعی داخلی در اختیار دانش آموزان و هنرجویان هنرستان‌های استان قرار گرفته‌است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی با یادآوری تهیه و تولید محتوای آموزشی ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی خاطرنشان کرد: تولید محتوای آموزشی این دوره تحصیلی از سوی معلمان آموزش و پرورش استان در حال انجام است و کار تولید آنها ابتدای هفته آینده به پایان می‌رسد.  

فولادوند گفت: در راستای اجرای «طرح آموزش تعطیل نیست» ، نقاطی از استان مرکزی که ظرفیت اینترنت در آنها وجود ندارد شناسایی شده و بسته‌های آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

وی با یاد آوری فعالیت شبکه اجتماعی شاد (شبکه اجتماعی دانش‌آموزان) افزود: فعالیت این شبکه اجتماعی از ۲ روز گذشته آغاز شده و اکنون مراحل ثبت نام مدیران مدارس و معرفی کلاس‌ها در آن در حال انجام است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی ادامه داد: پس از معرفی مدیران و تشکیل کلاس‌ها معلمان از طریق کد ملی وارد شده و کلاس در اختیار آنان قرار می گیرد.

فولادوند افزود: دانش آموزان نیز با ورود کد ملی بر اساس پایه تخصیلی در کلاس‌ها حضور یافته و محتوای آموزشی از طریق پیام رسان‌های داخلی توسط معلمان به دانش آموزان ارایه می‌شود.

وی ادامه داد: تمرکز فعالیت‌های آموزشی معلمان آموزش و پرورش، تشکیل کلاس‌های آموزشی در ساعت‌های مشخص و حضور دانش آموزان در این کلاس‌ها از جمله اهداف آموزش و پرورش در ایجاد شبکه اجتماعی شاد است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی خاطرنشان کرد: حداقل زمان تشکیل کلاس‌ها در شبکه اجتماعی دانش آموزی ۱۲۰ دقیقه بوده و تمامی دانش آموزان باید در این کلاس‌ها حضور داشته باشند.

فولادوند افزود: برنامه آموزش در شبکه اجتماعی دانش آموزی همان برنامه درسی در مدرسه بوده و آموزش به صورت مجازی  با حضور معلمان و دانش آموزان برگزار می‌شود.

۲۲۷ هزار دانش آموز در۲ هزار و ۲۶۹ مرکز آموزشی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.

نخستین مورد مثبت به ویروس کرونا در استان مرکزی پس از استان قم در اول اسفندماه سال ۹۸ مشاهده شد و تاکنون شمار مبتلایان به این ویروس در این استان به ۹۵۷ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =