تسهیلات سازمان امور مالیاتی برای کاهش تردد مودیان

بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: سازمان امور مالیاتی با توجه به شیوع بیماری کرونا، تمهیدات و تسهیلاتی را برای مساعدت و حمایت لازم از مؤدیان مالیاتی ابلاغ کرده که تمدید اعتراض به اوراق مالیاتی از جمله آنها است. 

مهدی نباتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهلت اعتراض به اوراق مالیاتی که به لحاظ قانونی انقضای آن از اول اسفند ۹۸ تا ۱۵ اردیبهشت ۹۹ بوده، حداکثر تا تاریخ ۳۱ خرداد امسال تمدید شد.

وی بیان کرد: بر این اساس مودیانی که در زمان مشخص شده نتوانند اعتراض خود را نسبت به برگ تشخیص مالیات ثبت کنند تا ۳۱ خرداد فرصت اعتراض برای آنان باقی است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: همچنین جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض، به شرط پرداخت اصل مالیات و عوارض تا تاریخ ۳۰ آذرماه ۹۹ بخشوده می‌شود.

وی اضافه کرد: کمک‌های نقدی و غیرنقدی اشخاص حقیقی و حقوقی در اسفندماه ۱۳۹۸ و سه ماه اول سال جاری برای تأمین لوازم و تجهیزات مصرفی مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی و زیر پوشش سازمان تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح و سایر مراکز درمانی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مبارزه با بیماری کرونا که مورد تایید این وزارتخانه قرار گیرد، به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی در سال پرداخت محسوب می‌شود.

نباتی گفت: از مؤدیان مالیاتی تقاضا می‌شود برای حفظ سلامت خود و خانواده و همچنین جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، تا حد امکان از تلفن ارتباط مردمی ۱۵۲۶ یا سامانه‌های الکترونیکی پیش بینی شده برای انجام امور مالیاتی استفاده و از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.

تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی روز چهارشنبه ششم فروردین ماه به ۲۲۵ نفر و فوتی‌های کرونا در استان به ۲۰ نفر افزایش پیدا کرد.

براساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۷۷ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند.

ویروس کرونا که از چین شیوع یافت تاکنون به بیش از ۱۹۰ کشور جهان سرایت کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =