مهلت پرداخت حق بیمه در سیستان و بلوچستان به تعویق افتاد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از مساعدت و تعویق دریافت لیست و حق بیمه ۱۰ رسته فعالیت شغلی زیان‌دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا در این استان خبر داد.

مهرداد جهاندیده روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیرو تصمیمات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بررسی و مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از ویروس کرونا، فهرست ۱۰ رسته از فعالیت‌ها در بخش‌های اقتصادی، صنوف تولیدی و خدماتی که بیشترین آسیب را از این ناحیه متحمل شده‌اند اعلام شد.

وی گفت: براساس دستور اداری ابلاغ شده به واحدهای اجرایی سازمان تامین اجتماعی، کارفرمایان مشمول نسبت به ارسال لیست حقوق و مزد ماهیانه مربوط به ماه‌های اسفند ۹۸، فروردین و اردیبهشت ۹۹ بدون پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی (۲۰ درصد حق بیمه سهم کارفرمایی) اقدام می‌کنند و بعد از اتمام دوره یاد شده در تیر ۹۹ می‌توانند در صورت عدم توانایی پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی ماه‌های یاد شده نسبت به پرداخت تدریجی و حداکثر تا پایان سال اقدام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: حق بیمه سهم کارفرمایی ماه‌های اشاره شده در صورت ارسال صورت مزد و حقوق ماهیانه وفق ماده (۳۹) تامین اجتماعی (هر ماه تا آخرین روز ماه بعد) مشمول جرایم تأخیر پرداخت نخواهد بود.

وی افزود: فهرست فعالیت‌ها و زیربخش‌های اقتصادی و صنوف تولیدی و خدماتی آسیب‌پذیر از کرونا از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده و مبنای اعمال تمهیدات مورد اشاره در این دستور اداری خواهد بود.

جهاندیده فهرست فعالیت‌ها و زیربخش‌های اقتصادی و صنوف تولیدی و خدماتی آسیب‌پذیر از کرونا را مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران‌ها، بوفه‌ها، طباخی‌ها، تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه فروشی‌ها و موارد مشابه به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت،مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها، زائرسراها، مراکز بوم‌گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی و خدماتی بین راهی عنوان کرد.

وی حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری اعم از هوایی، جاده‌ای، ریلی و دریایی، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، تولید و توزیع پوشاک، تولید و توزیع کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، مراکز و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، مراکز و مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی و مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی را از دیگر مشاغلی عنوان کرد که پرداخت حق بیمه آنان به مدت یک ماه به تعویق افتاده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =