۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۵
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 83728169
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای تهران سالم است

تهران - ایرنا - کیفیت هوای پایتخت امروز با افزایش شاخص ۲۵ واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون روی شاخص لحظه‌ای ۷۹ در شرایط سالم یا همان قابل قبول قرار دارد.

به گزارش روز پنجشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز روی شاخص ۷۹ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۳و منواکسید کربن با شاخص ۱۰بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شادآباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۹۲، تربیت مدرس (منطقه۶) با شاخص ۸۹ و شریف (منطقه ۲) و شهرداری منطقه ۱۰ مشترکا با شاخص ۸۸ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین در همین مدت، ایستگاه‌های مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۴۱، ستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص ۶۱ و پونک(منطقه ۵) با شاخص ۶۸ جزو مناطق دارای هوای پاک در تهران بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =