جشنواره هنری آگاه‌بخشی خطرات کرونا در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: با هدف آگاه‌سازی مردم در خصوص ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری از آن، جشنواره هنری در این استان برگزار می‌شود.

ابراهیم شریفی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اداره‌ کل به منظور ایجاد نشاط و شادابی در جامعه و حمایت از پیشگامان مبارزه با ویرو س کرونا و همچنین کشف استعدادهای خلاق و جوان، این جشنواره را برگزار می‌کند.

وی ادامه داد: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به صورت استندآپ، تئاتر تک نفره، دابسمش، پانتومیم، نمایش عروسکی، روایت و نقالی، تولید و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

شریفی تصریح کرد: هر شرکت‌کننده می‌تواند 4 اثر به جشنواره ارسال که در نهایت یک اثر از وی انتخاب می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه حداکثر زمان فیلم‌های ارسالی باید ۳ دقیقه باشد، اظهار داشت: فیلم‌ها باید با گوشی موبایل و به صورت افقی تهیه و ارسال شود.

شریفی، به تصویر کشیدن خدمات کادر پزشکی و پرستاری و سایر نیروهای خدمات‌رسان نظیر نیروهای امدادی، هلال‌احمر، پاکبانان و نیروهای انتظامی را از مهمترین موضوعات جشنواره عنوان کرد و گفت: «امید به آینده»، «مشارکت‌جمعی در راستای مقابله با کرونا»، «خانواده، کرونا را شکست می‌دهد» و «در خانه می مانیم» از دیگر موضوعات این جشنواره به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: شرکت‌کنندگان تا ۱۵ فروردین فرصت دارند تا آثار خود را به همراه ذکر دقیق مشخصات خود به شماره ۰۹۱۹۲۴۳۴۸۱۲ واتس‌آپ کنند.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تاکنون ۸۳ نفر در این استان مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند که از این تعداد ۱۱ نفر فوت کرده و ۵۵ نفر بهبود یافته‌اند.

ویروس کرونا که کووید ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد.

این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =