مشارکت حدود ۲ هزار امدادگر هلال احمر سیستان و بلوچستان در طرح غربالگری کرونا

زاهدان- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: هزار و ۸۳۷ نفر از امدادگران هلال احمر در طرح غربالگری ویروس کرونا در ورودی شهرهای این استان‌مشارکت دارند.

حسن مصفا روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تلاش بی‌وقفه این‌نیروها تاکنون ۲۸۸ هزار و ۸۵۶ مسافر ورودی ۱۴ شهرستان سیستان و بلوچستان مورد غربالگری قرار گرفته‌اند. 

وی ادامه داد: ۳۶۳ نفر با علائم تب شناسایی که در نهایت‌۱۱۰ نفر از آنان به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: طرح غربالگری ویروس کرونا توسط نیروهای این جمعیت از ۱۴ اسفند آغاز و تا پایان تعطیلات نوروز ادامه دارد.

وی بیان کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان علاوه‌بر غربالگری اقدام به توزیع بروشور، مواد ضدعفونی و ارائه آموزش‌های بهداشتی لازم به رانندگان و مسافران کرده‌اند.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت شمار مبتلایان به ویروس کرونا در محدوده سه دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان به ۱۶۳ نفر افزایش یافت.

بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان به ترتیب با ۱۱۰ نفر به حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ۳۶ نفر دانشگاه علوم پزشکی زابل و ۱۷ نفر به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اختصاص دارد. 

تاکنون ۱۱ نفر براثر ابتلا به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داده‌اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =