جمع‌آوری بیش‌از یک میلیارد ریال زکات در ایرانشهر

زاهدان- ایرنا- مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از یک میلیارد و ١٠٠ میلیون ریال زکات پارسال در این شهرستان جمع‌آوری شده که ۱۰ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش یافته است.

محمدعلی تراقویی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زکات جمع‌آوری ‌شده در ایرانشهر در قالب زکات واجب، مستحبی و فطر بوده که برای برآورده شدن نیازهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) در این شهرستان هزینه شده است. 

وی گفت: علت افزایش زکات همکاری خوب علما، معتمدان و تبلیغات موثر در مناطق مختلف با شعار نویسی و یادآوری مردم به این امر الهی بوده است. 

مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) ایرانشهر اظهار داشت: آگاه سازی مردم و فرهنگ سازی پرداخت زکات یکی از مهمترین عواملی است که مردم را به پرداخت این فریضه الهی تشویق می‌کند.

وی افزود: زکات جمع‌آوری شده در تامین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد، کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان، کمک‌هزینه درمانی بیماران صعب‌العلاج و خانواده‌های نیازمند و پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه ایرانشهر هزینه شده است.

تراقویی همچنین بر اهمیت زکات در دین اسلام و آموزه‌های دینی اشاره کرد و گفت: ترویج و احیای این فریضه الهی در جامعه اسلامی از ضروریات است.

وی پرداخت زکات را دارای آثار بسیار مطلوب در زندگی زکات دهنده برشمرد و افزود: پرداخت زکات موجب فزونی نعمت‌های الهی شده و باعث می‌شود قلب زکات دهندگان همواره مهربان باشد.

به گزارش ایرنا ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در مسیر ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =