درصد اشغال هتل‌های استان مرکزی صفر است

اراک - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: درصد اشغال ۱۷ هتل و هفت مهمانپذیر استان در ایام نوروز امسال صفر بوده و هیچ مسافری در این مراکز اقامت نداشته است.

علیرضا ایزدی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، کلیه مراکز اقامتی از قبیل خانه مسافرها، مهمانپذیرها، مهمانسرای ادارات دولتی و خوابگاه‌های ادارات استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تعطیل بوده و هیچگونه فعالیتی نداشته‌اند.

وی اظهار داشت: سفره خانه‌های سنتی و واحدهای پذیرایی بین راهی  شهرستان نیز  تا اطلاع ثانوی تعطیل بوده و هیچ گونه خدماتی ارائه نمی‌دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: همچنین موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری نیز در این ایام‌ تعطیل شدند تا مانع تجمع و شیوع کرونا باشند.

ایزدی افزود: برای کنترل و نظارت بیشتر، ماموران  واحد نظارت اداره کل به صورت مستمر و روزانه از تاسیسات گردشگری بازیدمی‌کنند.

وی با بیان اینکه این اماکن تحت نظارت کامل هستند و  در بازدیدهای انجام شده خالی بوده‌اند اظهار داشت: شماره تلفن تماس ۳۳۱۲۱۹۰۶ نیز پیش‌بینی شده تا مردم موارد تخلف خانه مسافرها را گزارش دهند.

وی اظهار داشت: تأسیسات گردشگری استان مرکزی همکاری بسیار مطلوبی در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا داشته‌اند و تاکنون گزارشی از تخلف در مراکز تحت نظارت اداره کل استان دریافت نشده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: تعطیلی مراکز اقامتی نباید به فرصتی برای اجاره منازل شخصی از طرف افراد سودجو به مسافران تبدیل شود و از هم استانی‌ها درخواست می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق شماره تلفن‌های ۰۸۶۳۳۱۲۱۹۰۶ و ۰۹۶۲۹ گزارش دهند.

ایزدی با اشاره به کاهش بسیار زیاد سفرها در نوروز امسال، خاطرنشان کرد: سفر در فرهنگ ایرانیان از دیرباز بوده و هست و امید است با غلبه براین ویروس و برنامه ریزی مناسب دوباره شاهد رونق و شکوفایی صنعت گردشگری ایران باشیم.

نخستین مورد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی پس از قم در اول اسفندماه سال ۹۸ مشاهده شد و مجموع مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ تا کنون به ۹۵۷ نفر رسیده است.

بیش از ۲ هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که ۸۷۳ اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =