۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۴
کد خبرنگار: 1367
کد خبر: 83728115
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۰ واحد صنفی متخلف در آران‌وبیدگل پلمب شدند

کاشان- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آران‌وبیدگل با اشاره به مصوبه ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی اصناف غیرضروری گفت: ۴۰ واحد صنفی متخلف بر این اساس در سه روز گذشته در این شهرستان پلمب شدند.

مجتبی محلوجی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا تشریح کرد: در راستای دستورالعمل ابلاغی از سوی ستاد مبارزه با کرونای شهرستان آران‌وبیدگل مبنی بر تعطیلی اصناف غیرضروری از دوم فروردین ماه تا اطلاع بعدی، تعدادی از واحدهای صنفی با وجود تذکر داده شده به  هشدارها بی‌توجهی کردند که در نهایت با همکاری نیروی انتظامی پلمب شدند.

وی افزود: همچنین به تعدادی از واحدهای صنفی متخلف هم تذکر جدی داده شده است که در صورت مشاهده فعالیت دوباره، در نخستین فرصت و بدون ملاحظه نسبت به پلمب آنها اقدام خواهد شد.

بر اساس تصمیم ستاد مبارزه با کرونا به منظور جلوگیری از روند افزایشی شیوع این ویروس، از روز دوم فروردین‌ماه همه واحدهای عرضه کننده کالاهای غیرضرور تا اطلاع بعدی تعطیل شده‌اند.

با استناد به مصوبه ستاد مقابله با کرونای آران‌وبیدگل این ممنوعیت شامل مشاغل و صنوف نانوایی، میوه فروشی، قصابان و مرغ فروشان، لبنیات و خواربار فروشان و سوپرمارکت‌های عرضه مواد غذایی و بهداشتی نمی‌شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آران‌وبیدگل ادامه داد: در صورت مشاهده فعالیت صنوف غیرضرور، واحد متخلف از سوی اماکن نیروی انتظامی پلمب خواهد شد و سامانه ۱۲۴ بازرسی اداره صمت آماده دریافت انتقادها، پیشنهادها و شکایت‌های همشهریان است.

وی یادآور شد: در راستای جلوگیری از شیوع کرونا در آران‌وبیدگل، روزانه سه هزار و ۶۰۰ عدد ماسک و همچنین مقدار قابل توجهی مواد ضدعفونی کننده و دستکش بین صنایع و اصناف این شهرستان توزیع می‌شود.

بیماری ویروسی کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد و تا کنون به بیش از ۹۰ درصد کشورها سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

بنابر آخرین آمار اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، شمار مبتلایان قطعی به این ویروس در شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل ۷۱۲ نفر و شمار متوفیان ۹۸ مورد بوده است و بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ نفر بیمار مشکوک و مبتلا نیز از بیمارستان‌های این منطقه تاکنون ترخیص شدند.

شهرستان ۱۰۳ هزار نفری آران‌وبیدگل با بیش از سه هزار واحد صنفی در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =