تشدید بارندگی‌ طی روزهای جمعه و شنبه در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بارندگی‌ها در استان که از روز گذشته، چهارشنبه آغاز شده روز جمعه و شنبه تشدید می‌شود.

مهدی کریمی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شدت بارش‌ها به حدی است که پیش‌بینی سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد و لازم است تا هم استانی‌ها از اتراق در کنار رودخانه‌ها بپرهیزند.

وی بیان کرد: بارندگی‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته در کل استان به صورت پراکنده وجود داشت و ارومیه با پنج و خوی با هفت میلی‌متر بیشترین میزان بارش را داشتند که تا اواسط هفته آینده این روند ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به وزش باد در استان در طول فعالیت سامانه بارشی، اضافه کرد: وزش ملایم باد در استان پیش‌بینی می‌شود و دمای استان نیز در روزهای اخیر افزایش یافته است ولی در روزهای آینده تغییر دمای محسوسی پیش‌بینی نمی‌شود.

کریمی ادامه داد: دمای ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته بین ۶ و ۱۶ درجه سانتی‌گراد نوسان داشت و شهرستان تکاب با صفر درجه و پلدشت با ۲۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای آذربایجان‌غربی بود.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

بارش‌های استان از شهریورماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =