۴۷۲ هزار ماسک در استان بوشهر توزیع شد

بوشهر - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: با فعال شدن کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولید ملزومات مورد نیاز مردم و مراکز درمانی تاکنون ۴۷۲ هزار ماسک در این استان تولید و توزیع شده است.

سعید زرین فر روز پنجشنبه در این رابطه افزود: از این تعداد ماسک تولیدی ۳۵هزار و ۷۳۰ عدد ماسک آن  N۹۵ و در اختیار مراکز درمانی استان بوشهر قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهراضافه کرد: همچنین تاکنون ۱۴۳ هزار عدد ژل و محلول ضد عفونی کننده در این استان تولید و در اختیار مردم قرار گرفته است.

وی یادآور شد: تاکنون یک هزار و ۱۱۵ دستکش واینیل و بیش از ۷۰ هزار دستکش لاتکس و بیمارستانی تولید و توزیع شده است .

معاون استاندار بوشهر افزود: همچنین  افزون براین تولید ۲۴۷هزار جفت دستکش یکبار مصرف را از دیگر برنامه‌های ستاد استانی مقابله با کرونا در استان است.

زرین‌فر با اشاره به خدمات فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی در راستای کمک به مقابله با ویروس کرونا افزود: فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی بوشهر  کالاها و تجهیزات مورد نیاز جامعه در مقابله با ویروس کرونا را از خارج وارد و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دادند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: ۲۹۰ کارتن ۲۴ تایی ژل ۵۰۰ میلی‌لیتری به ارزش افزون بر ۲.۵ میلیارد ریال وارد استان شده است.

زرین فر اضافه کرد: همچنین فعالان اقتصادی بوشهر ۲ هزار دست لباس مخصوص پزشکان و پرستاران به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال را تامین و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دادند.

وی تامین  ۲۰ هزار  ماسک N۹۵،  تب سنج لیزری، ۲ هزار ست استریل، ۱۰۰ هزار دستکش لاتکس، ۲ هزار عینک بیمارستانی، ۲ هزار شیلد صورت، ۱۰۰ اکسیمتر و دیگر لوازم پزشکی را از دیگر خدمات اتاق بازرگانی بوشهر در مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد.

زرین‌فر گفت: فعالان اقتصادی بوشهر علاوه بر تامین تجهیزات درمانی، سرمایه در گردش کارگاه‌های تولیدی ماسک، دستکش و محلول‌های ضدعفونی را نیز تامین و پرداخت کردند.

وی با تاکید بر توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: توجه به ضدعفونی، موارد بهداشتی و پرهیز از سفر کردن در مقابله با ویروس کرونا امری مهم و ضروری است.

زرین فر تاکید کرد: برای شکست ویروس کرونا همکاری همگانی لازم است در همین ارتباط با همکاری شهرداران، دهیاران، دستگاه‌های اجرایی، بسیج، سپاه پاسداران، ارتش، نیروی انتظامی و سایر نیروهای مسلح  همه مناطق استان بوشهربه صورت دائم ضدعفونی می‌شود.

در استان بوشهر تاکنون ۶۷ بیمار کرونایی شناسایی شده است که از این شمار ۵۶ نفر بومی و مابقی غیر بومی است.

همچنین تاکنون ۴ بیمار کرونایی نیز در این استان جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =