افزایش تولید ماسک N۹۵ در همدان

همدان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از تولید انواع ماسک در همدان خبر داد و گفت: علاوه بر ماسک‌های معمولی، نوع N۹۵ نیز برای تامین نیاز مراکز درمانی استان تولید می‌شود که به زودی آمار تولید آن به روزانه ۳۰ هزار عدد افزایش می‌یابد.

حمیدرضا متین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تولید انواع ماسک های معمولی و پزشکی در استان با قوت ادامه دارد و در حال حاضر تولید ماسک معمولی از شمار روزانه ۲۰۰ هزار عدد گذشته است.

وی با اشاره به جهش تولید مواد ضدعفونی کننده از جمله مایع سفید کننده (وایتکس) و آب ژاول گفت: ذخیره این کالای بهداشتی به دقت صورت گرفته و تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری پاسخگوی نیاز استان خواهد بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان اظهار داشت: صنایع این استان علاوه بر تامین نیاز داخلی، این ماده ضدعفونی را برای چهار استان دیگر نیز تامین و ارسال می کنند.

متین خاطرنشان کرد: با شیوع بیماری کرونا مصرف وایتکس برای ضدعفونی و گندزدایی معابر شهری، ناوگان حمل و نقل عمومی، ادارت و نهادها به شدت افزایش یافت و بر همین اساس در هفته های گذشته ظرفیت تولید این ماده در همدان چند برابر شد.

وی به مصرف بالای انواع دستکش های یکبار مصرف برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: این اقلام بهداشتی از دیگر نقاط کشور تامین می شود اما به زودی یک واحد تولیدی دستکش نایلکس در همدان راه اندازی می شود.

به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت به زودی یک محموله الکل و فراورده های ضدعفونی کننده که بر پایه الکل تولید می شود نیز به استان وارد و بین داروخانه ها توزیع می شود تا بخشی از نیاز مردم برای این محصول برآورده شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =