استاندار: اعتبار مقابله با کرونا به خراسان شمالی پرداخت شود

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: این استان ۸۶۳ هزار نفری هنوز از اعتبارات مبارزه با کرونا بهره‌مند نشده است که نیاز است برای مقابله با آن، تخصیص اعتبارات محقق و پرداخت شود.

محمدعلی شجاعی روز پنجشنبه در نشست ویدئو کنفرانسی وزیر کشور با استانداران، اظهار داشت: تامین اقلام بهداشتی و کالای اساسی، مستلزم برنامه ریزی در  ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

وی افزود: تامین اعتبار لازم و نیز تامین و توزیع الکل برای تهیه مواد ضدعفونی کننده، یکی از مشکلات این استان است.

شجاعی خاطرنشان کرد: در برخی از استان ها، اعتبار لازم برای مبارزه با کرونا، از محل منابع هدفمندی یارانه ها و نیز اعتبارات ستاد ملی مقابله با کرونا تخصیص داده شده اما خراسان شمالی هنوز از آن، برخوردار نبوده است.

وی درباره مشکلات تامین الکل مورد نیاز واحدهای تولیدکننده مواد ضدعفونی کننده گفت: بارها درخواست داشته ایم سهم استان ها در تخصیص الکل مشخص شود و بتوانیم به طور مسقیم از کارخانه های تولید این محصول، الکل را دریافت کنیم اما این امر هنوز محقق نشده است.

استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این استان تلاش های خوبی برای مقابله با کرونا، انجام داده است و از همان روزهای ابتدایی شیوع این بیماری، برنامه های مختلف در حال اجرا است.

نخستین مورد از ابتلای به کرونا در خراسان شمالی ۱۲ اسفندماه در بجنورد مشاهده شد که تا امروز شمار مبتلایان به کووید ۱۹ به ۲۳۲ نفر و شمار فوتی ها نیز به ۲۴ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =