فرماندار تالش: سیاه‌نمایی اقدامات دولت در مقابله با کرونا بی‌انصافی است

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش گفت: متاسفانه برخی‌ها همه خدمات دولت در بحث مقابله با ویروس کرونا را به شدت تخریب و سیاه‌نمایی می‌کنند و این دور از انصاف است.

سید عیسی مهدوی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری تالش اظهار کرد: دولت به محض شیوع ویروس کرونا از تمام توان خود برای مهار آن استفاده کرد و در تجهیز بیمارستان جدید تالش نیز که امروز به نحو احسن خدمات رسانی می کند، گام مهمی برداشت.

وی افزود: بیمارستان جدید تالش به زودی با تامین چند نوع دستگاه و تجهیزات مرتبط پزشکی به بهره برداری کامل خواهد رسید و توجه و تلاش دولت تدبیر و امید و مسئولان کشوری، استانی و محلی در تقویت سیستم درمانی قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: در شهرستان تالش با ایجاد گروه خیران و همکاری و همراهی بازاریان، مسئولان بهداشت و درمان، پزشکان و پرستاران اقدامات مثمر ثمری در مقابله با کرونا انجام شده است و تلاش ها نباید کمرنگ تلقی شود.

فرماندار تالش گفت: بیش از ۱۹۰ کشور درگیر بیماری کرونا هستند و همه در مقابله با آن، شبیه هم عمل می کنند و در کشورمان با همراهی و همدلی مردم گرانقدر، بهتر از سایر کشورها شاهد مقابله با کرونا هستیم.

بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی جدید این شهرستان در ۲۴ اسفند ماه با اختصاص اعتبار توسط معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه دایر شده و بیمارستان قبلی تالش همچنان برای پذیرش و درمان بیماران فعال است.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است و از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۱۹۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =