غربالگری ۷۲ درصد جمعیت مراوه‌تپه و چند خبر کوتاه از شرق گلستان

گنبدکاووس - ایرنا - غربالگری ۷۲ درصد جمعیت شهرستان مرزی مراوه‌تپه، تاکید فرماندار مینودشت بر رفع موانع واحدهای تولیدی و ارسال کمک‌های خیر گنبدی برای سیل‌زدگان کرمان از اخبار کوتاه امروز پنجشنبه شرق گلستان است.

فرماندار مراوه تپه در منتهی الیه شرق استان گلستان اعلام کرد که از آغاز طرح بسیج ملی غربالگری مردم علیه ویروس کرونا تاکنون ۴۸ هزار و ۵۷۶ نفر معادل ۷۲ درصد جمعیت این شهرستان توسط پرسنل بهداشت و درمان و بهورزان خانه‌های بهداشت روستایی به صورت تلفنی ارزیابی و پایش شدند.

امانگلدی ضمیر گفت: در اجرای طرح تب سنجی در مبادی ورودی مراوه تپه که از ۳ هفته قبل آغاز شده تا الان حدود ۳۰ هزار نفر از سرنشینان خودروها و موتورسیکلت های ورودی به این شهرستان مرزی تب سنجی شدند که ۳۵ نفر آنها با تب بالا شناسایی و به مراکر درمانی ارجاع شدند.

**

شهرداری مراوه‌ تپه باهدف پیشگیری از شیوع و مقابله با ویروس کرونا، علاوه بر ضدعفونی مستمر معابر و اماکن عمومی این شهر، یک عدد شیرآب برای شستشوی دست با آب و صابون مایع در میدان مختومقلی فراغی واقع در مرکز این شهر نصب کرد.

**

فرماندار مینودشت از دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌هاخواست تا از همه ظرفیت خود برای پیوستن مردم به "پویش ماندن درخانه" استفاده کنند.

سیدرضا طباطبایی همچنین شناسایی موانع تولید و اشتغال و شناسایی کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی شهرستان که به هر دلیل تعطیل شده‌اند را در تحقق شعار جهش تولید مهم دانست و افزود: مسوولان باید با رفع موانع و مشکلات این واحدها، آنها را دوباره به چرخه تولید برگردانند.

**

رییس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس اعلام کرد که یک محموله بزرگ کالایی شامل هزار بسته مواد غذایی و بهداشتی ۷۲ ساعته توسط "حاج محمد شهرکی" نیکوکار این شهرستان مرزی برای مردم سیلزده استان کرمان ارسال شد.

اصغر نودهی اظهار داشت: این محموله مواد غذایی و بهداشتی که در هر بسته اقلامی چون " برنج، آب معدنی، تُن ماهی، رب گوجه فرنگی، چای خشک، روغن، پودر رختشویی و دستمال کاغذی" است، عصر دیروز چهارشنبه ۶ فروردین برای سیلزدگان استان کرمان ارسال شد و قرار است بین سیلزدگان دو شهرستان "جیرفت و کهنوج" توزیع شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =