۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۰
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83728061
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ هزار یزدی در طرح هر مسجد یک حقوقدان شرکت کردند

یزد- ایرنا - معاون فرهنگی اداره کل دادگستری یزد گفت: سال ۱۳۹۸ در اجرای طرح هر مسجد ، یک حقوقدان که در استان برگزار شد، ۱۰ هزار نفر از اقشار مختلف مردم در آن شرکت کردند.

محمدرضا عرشیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح در راستای پاسخگویی به سووال و جلب اعتماد مردم به دستگاه قضایی با همکاری ۵۰ قاضی برگزار شد و در مورد مسائل خانواده، چک، فضای مجازی، قراردادها، مهریه ، رهن و غیره پاسخ داده شد.

این مسوول اظهارکرد: حضور قضات در مساجد و پاسخگویی مستقیم به مردم، نقش مهمی در ارتقای آگاهی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه دارد.

عرشیان با بیان اینکه این طرح با استقبال خوب مردم مواجه شد، تداوم و اجرای آن را در سال‌ جاری با قوت بیشتر و همراهی همگان خواستار شد.

وی گفت: طرح هر مسجد، یک حقوقدان مورد تاکید رییس قوه قضاییه است و با اعلام عمومی و اطلاع‌رسانی قبلی در مساجد محوری شهرستان ها پیگیری می‌شود.
معاون فرهنگی اداره کل دادگستری یزد افزود: برگزاری مسابقات کتابخوانی، شب شعر عدالت، تدوین و چاپ کتاب ۴۰ قاضی ۴۰ خاطره، تجلیل از فرزندان همکار، برگزاری مرحله دوم و سوم آزمون جامع سه مرحله‌ای طرح قرآن در خانه ۳ و برگزاری همایش به  مناسبت‌های مختلف از برنامه‌های پیش‌بینی شده سال‌جاری است.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت یک هزار و  ۵۰۰ مسجد فعال دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha