مسافران لواسان بزرگ غربالگری کرونا می‌شوند

تهران - ایرنا - بخشدار لواسانات از توابع شهرستان شمیرانات گفت: به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، غربالگری و تب سنجی این ویروس از روز پنجشبنه همانند گردنه قوچک در ورودی لواسان بزرگ اجرایی خواهد شد.

حمید دانش آموز روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به سرعت شیوع ویروس کرونا و بدنبال درخواست اهالی دهستان لواسان بزرگ، هماهنگی لازم جهت انجام تست غربالگری و پایش سلامت ورودی از مسیر جاجرود، در محل ورودی سد لتیان انجام می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: افراد مشکوک به ابتلا، به مامور بهداشت مستقر در محل ارجاع و پس از تکمیل فرم مربوطه به مراکز درمانی سطح تهران منتقل می شوند.

این مسئول افزود: این مورد نیز از مصوبات ۲۸ اسفند ۹۸ بخشداری است ولی از آنجا که این طرح صرفاً برای کنترل مبادی ورودی و خروجی استان ها مصوب گردیده بود، با پیگیری های مستمر موفق به اخذ موافقت برای اجرائی شدن آن علاوه بر پایگاه گردنه قوچک شدیم.

بخشدار لواسانات بیان داشت: فعالیت این پایگاه نیز با حضور جمعیت هلال احمر، مرکز بهداشت، کلانتری، بسیج و همکاری مدیر سد لتیان، شوراها و دهیاران در هفتمین روز از تعطیلات نوروزی آغاز خواهد شد.

لواسانات به مرکزیت شهر لواسان و ۲۰ روستا، از توابع شهرستان شمیرانات با جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر در ۱۱ کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است. این منطقه به دلیل آب و هوایی کوهستانی، طبیعتی بکر و وجود دریاچه و سد لتیان در تمام فصول بویژه روزهای پایانی هفته میزبان گردشگران بسیاری است.

به گزارش ایرنا، دسترسی به بخش های لواسانات و رودبار قصران از طریق دو جاده تلو و گردنه قوچک امکان پذیر است که در حال حاضر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، جاده تلو تا اطلاع ثانوی مسدود و مسافران گردنه قوچک از ۲۹ اسفند تا اطلاع ثانوی غربالگری کرونا می شوند.

متاسفانه علیرغم تاکیداتی که برای ممانعت از سفرهای غیرضروری می شود، گردنه قوچک از شلوغ ترین محورهای استان تهران در تعطیلات نوروزی گزارش شده است.

بیماری کرونا که از روزهای پایانی بهمن کشور را درگیر کرده تا ششم فروردین بر اساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲هزار و ۷۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹هزار و ۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار از نظر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور غربالگری شده اند و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با قدرت در کشور در حال اجرا است و الگوی موفقی برای سایر کشورها به حساب می آید، مردم حتما برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیان شان به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =