کتائب حزب‌الله از طرح آمریکا برای عملیات علیه پایگاه‌های عراق خبر داد

تهران- ایرنا- کتائب حزب‌الله عراق چهارشنبه شب با انتشار بیانیه‌ای از طرح آمریکا برای اجرای عملیاتی علیه پایگاه‌های نظامی عراق خبر داد.

به گزارش تارنمای بغداد الیوم عراق، در بیانیه کتائب حزب الله آمده است: در شرایط دشوار کنونی عراق و زمانی که همه امکانات برای مقابله با خطر ویروس کرونا، که ترامپ تروریست و دولت جنایتکارش متهم به گسترش آن است، بسیج شده و در شرایطی که نیروهای مردمی و گروه‌های مقاومت سرگرم حمایت از تلاش‌های دولت و تقویت آن از قبیل ضدعفونی کردن و کمک به خانواده‌ها هستند، تحرکات مشکوک نیروهای آمریکایی و مزدوران آن را زیر نظر گرفته‌ایم که از این شرایط برای دستیابی به اهداف مشکوک خود و اجرای برنامه‌هایی بهره برداری می‌کنند.  

این گروه مقاومت عراقی افزوده است: در روزهای گذشته شاهد بالا گرفتن موج جنگ روانی-رسانه‌ای آمریکایی به منظور مقدمه سازی طرحی آمریکایی در عراق بودیم. بر اساس این طرح،  آمریکا قصد دارد یک عملیات هلی‌برد توسط نیروهای خود با پوشش نیروی زمینی و جنگنده‌ها علیه مواضعی متعلق به سازمان‌های امنیتی، الحشد الشعبی و مقاومت اسلامی انجام دهد و در این عملیات، نیرویی از دستگاه نظامی و همچنین دستگاه امنیتی عراق با آمریکایی‌ها مشارکت خواهند داشت.

کتائب حزب الله  با بیان اینکه طرح آمریکا ارکان اصلی کشور عراق را به خطر انداخته و صلح داخلی را تهدید می‌کند، تأکید کرد: با خطرات و پیامدهای این طرح به صورت جدی برخورد خواهیم کرد.

بنا بر بیانیه کتائب حزب الله، در شرایطی که عراق با بحران کرونا روبه رو است این اقدام آمریکا و پیامدهای خطرناک آن شرایط را وخیم‌تر خواهد کرد و یک فاجعه انسانی و اجتماعی به بار خواهد آورد که قابل کنترل نخواهد بود.

این بیانیه می‌افزاید: اقدام دشمن اشغالگر آمریکایی، ما را در برابر گزینه‌های زیادی قرار داده و مجبور خواهیم شد که با قدرت به همه تأسیسات نظامی، امنیتی و اقتصادی آن بی هیچ استثنایی پاسخ دهیم و مواضعی را که برای حمله طراحی کردند به گورستان آنها تبدیل کنیم؛ به نحوی که مایه ننگ آنها و همدستانشان شود.

کتائب حزب الله همچنین به هر طرف عراقی که با آمریکا در اجرای این نقشه توطئه آمیز همکاری کند، هشدار داده و افزوده است: با طرف عراقی نیز مانند دشمن برخورد خواهد شد و خیانت و جنایت آن هرگز بخشیده نمی‌شود و در همه سطوح قومی، قانونی مجازات سنگینی خواهند شد.

این گروه الحشد الشعبی بر ضرورت آمادگی برادران مجاهد و میهن پرست از اعضای نیروها و گروه‌های مردمی با نفرات و تجهیزات خود برای مقابله با شرارت دشمن و مقابله با هر حماقتی که احتمالاً همدست آن می‌شوند و می ‌خواهند عراق را به سمت آن شرارت سوق دهند، تأکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =