۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۴۳
کد خبرنگار: 2585
کد خبر: 83727931
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

معاون نخست وزیر اسپانیا به کرونا مبتلا شد

مادرید- ایرنا- دولت اسپانیا عصر چهارشنبه اطلاع داد که آزمایش بیماری کرونای «کارمن کالوو» معاون اول نخست وزیر کشور مثبت اعلام شده است.

خانم کالوو که ۶۲ سال سن دارد از روز یکشنبه گذشته به دلیل عفونت تنفسی در یکی‌ از بیمارستان های مادرید بستری شده  است؛ نتیجه آزمایش‌های قبلی‌ وی منفی‌ اعلام شده بود اما آخرین آزمایشی که روز سه‌شنبه گذشته از وی انجام گرفت، داده های قطعی ارائه نداده بود و به همین دلیل پزشکان، آزمایش دیگری از کالوو گرفتند که نتیجه آن در بیماری کرونا مثبت اعلام شد.

پیش‌تر، «ایرنه مونته رو» وزیر برابری و «کارولینا داریاس» وزیر سیاست سرزمین‌ها افزون بر سیاستمدارانی نظیر «سانتیاگو آباسکال» رهبر حزب راستگرای افراطی بوکس، «آنا پاستور» رئیس سابق مجلس نمایندگان، «ایسابل دیاز آیوسو» و «کیم تورا» رئیسان دولت های مادرید و کاتالونیا به این بیماری مبتلا شده بودند.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت اسپانیا، تا ظهر چهارشنبه ۶ فروردین مجموع موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ۴۷ هزار و ۶۱۰ نفر و تعداد فوتی ها به سه هزار  و ۴۳۴ نفر رسیده است. بر این اساس، اسپانیا از منظر تعداد فوتی ها از کشور چین نیز پیشی گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =